niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Dokładnie za miesiąc przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia.

Dokładnie za miesiąc przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia.

Gdyby ktokolwiek nie kojarzył dzisiejszej daty, to nasza redakcja informuje wszystkich czytelników, że dokładnie za miesiąc będziemy mieli Wigilię Bożego Narodzenia. Wychodzimy więc na ostatnią prostą prowadzącą do świąt. Póki jednak co, przed nami jest jeszcze tydzień bezpośrednio poprzedzający Adwent. My potocznie nazwaliśmy go tygodniem ,,normalnym”, w przeciwieństwie do okresu adwentowego czuwania i przygotowywania się do świąt. W zakresie pogody natomiast w dalszym ciągu mamy piękną jesień. Taką – piękną i słoneczną. Niedziela w tym zakresie nic nie ustępuje sobocie. Możemy więc w związku z tym odczuwać komfort fizyczny i psychiczny. Generalnie ujmując – nasze samopoczucie powinno być wręcz doskonałe. Starajmy się więc dobierać do takiej pogody i warunków nasze dzisiejsze zajęcia.

Od kilkudziesięciu godzin przeżywamy ostatni ,,normalny” weekend tego roku. Tak, tak – to nie żarty! Już za tydzień będziemy przeżywać I niedzielę tegorocznego Adwentu. Miłego dnia życzymy. I miłego dalszego weekendowania.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 24 listopada br. w 62 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 328 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 37 dni.

Przeżywamy 62 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +11oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.36, zaś zmierzch około godz.: 16.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.13 zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 35 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 24 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 45 minut, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 35 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gerard, Emilia, Flora, Franciszek, Protazy, Jan, Jaśmina, Felicjana, Felicjanna, Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem”.

Czy obserwujecie Państwo zapadanie zmierzchu w bieżących dniach? My tak. Jak jest? Ano już około 16.00 robi się ciemno i zapada wieczór. Minione dni są więc doskonałym przykładem, pokazującym jak bardzo skrócił nam się już dzień w stosunku do nocy. Do takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić, bowiem przez kolejny miesiąc tak właśnie będzie, a potem? Potem dnia zacznie nam powoli przybywać. Cieszycie się Państwo? My tak. No to byle do ….. wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja