piątek , 19 lipiec 2024
Home » Aktualności » Jak postępować z kobietą?

Jak postępować z kobietą?

kobieta_mezczyznaUWAGA: tekst przeznaczony jest tylko dla mężczyzn. W dzisiejszym świątecznym dniu – Dzień Kobiet, nasza redakcja chce pomóc w rozwiązaniu odwiecznego problemu, jaki istnieje pomiędzy przedstawicielami odmiennych płci. Jak więc rozwiązać odwieczny problem porozumienia między mężczyznami a kobietami? Podobno, trzeba spojrzeć na świat oczami przedstawiciela innej płci, co nie jest takie łatwe. By stworzyć udany związek, partnerzy powinni się zrozumieć. Tylko jak zrozumieć kobietę?

Pewnym ułatwieniem są rady zebrane przez Allana i Barbarę Pease w książce pod tytułem ,,Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości”?.

My redakcyjne kobietki, postanowiłyśmy przekazać tę tajemną wiedzę i tym samym ułatwić panom kontakty z nami. Poniżej przedstawiamy ,,osiem rzeczy, które może zrobić mężczyzna, by poprawić swoje notowania u kobiet”. Robimy to również w swoim interesie.

Po pierwsze: bądź zaangażowany

Albo chociaż pokazuj, że jesteś. Autorzy książki podpowiadają co kobiety nazywają męskim zaangażowaniem:

1. Zrozumienie dla jej problemów- świadczy o gotowości do wspierania,

2. Ciągłe staranie się o nią – mężczyzna nigdy nie powinien przestać strać się o swoją kobietę. Nie zapominajcie od czasu do czasu o kupieniu kwiatów lub wysłaniu słodkiego sms-a.

Upewnijcie się jednak, że dana kobieta jest Wami zainteresowana! Inaczej możecie być oskarżeni o prześladowanie.

Po drugie: bądź pewny siebie

Nie udawaj, bo partnerka zawsze to wyczuje. Pracuj nad prawdziwym zwiększeniem pewności siebie. Ponoć, gdy mężczyzna doskonali się w tym kierunku, jego organizm wytwarza więcej testosteronu, a co za tym idzie jest bardziej pewny. Zatem mężczyzna powinien stawiać sobie cele, mieć szeroką gamę zainteresowań, dbać o kondycję fizyczną i okazywać, że jest ambitny. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Po trzecie: bądź dobry

Badania pozwoliły wyodrębnić zachowanie mężczyzn, które kobiety uważają za pociągające. Najważniejsza jest oczywiście wierność, ale liczy się także okazywanie empatii i zrozumienia, uważne słuchanie, prezentowanie dobrych manier, opiekowanie się i oferowanie pomocy.

Niestety doskonale wykorzystują tę wiedzę mężczyźni, którzy szukają partnerki tylko na jedną noc. Można jednak to rozpoznać, bo zwykle przesadzają i robią wszystko, by sprawić przyjemność nowo poznanej kobiecie.

Po czwarte prezentuj swoje możliwości fizyczne

Jeśli kobieta nie może unieść torby, otworzyć słoika lub piszczy na widok robaka, nie znaczy że sama by sobie nie poradziła. Daje mężczyźnie możliwość wykazania się, zaprezentowania swojej siły.

Wysportowana sylwetka mężczyzny jest bardzo silnym wabikiem. Nie ma chyba kobiety, która choćby po cichu nie zachwyciłaby się umięśnionym męskim torsem.

Po piąte: noś ubrania, które świadczą o wysokim statusie

Czapki z daszkiem z głów. Większe powodzenie u kobiet mają mężczyźni ubrani w garnitury, krawaty, koszule. Budzą zaufanie kobiet, są gwarancją bezpieczeństwa. Badania pokazały, że z mężczyznami (ci sami modele ubrani najpierw w garnitury, potem w luźną garderobę) w ubraniach świadczących o wysokim statusie, kobiety chętnie umówiłyby się na kawę, randkę, zdecydowały na ?. seks lub małżeństwo.

Po szóste: okazuj opiekuńczość

Podryw na pieska albo na dziecko jest znanym zjawiskiem. Zrobiono o tym nawet kilka filmów. Badania potwierdziły, że sposób jest skuteczny. Kobietom pokazano trzy zdjęcia, na pierwszym był mężczyzna, na drugim mężczyzna opiekujący się dzieckiem, a na trzecim ignorował to dziecko. Panie uznały, że najbardziej atrakcyjny jest mężczyzna opiekujący się maluchem.

Analogiczny wynik wyszedł, gdy dziecko zamieniono na szczeniaka. Ciekawe, że gdy w ten sam sposób zbadano mężczyzn, stosunek kobiety do dziecka i szczeniaka nie miał żadnego wpływu na jej atrakcyjność.

Po siódme: bądź uczciwy

Pamiętaj jednak, że bycie uczciwym nie oznacza odpowiadania tak na każde zadane pytanie. Nawet jeśli uważasz, że trochę przytyła, powiedzenie jej o tym, może zrujnować wszelkie twoje dotychczasowe starania. Nigdy nie kłam w sprawie statusu, nieuregulowanych spraw dotyczących innego związku, zatrudnienia. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, może nie być przyjemnie.

Po ósme: okazuj miłość

Powiedzenie kobiecie ,,kocham Cię” raz, a potem po prostu nie odwoływanie tego się nie sprawdza. Kobiety w tej kwestii mają bardzo krótką pamięć, więc należy ją często zapewniać o swoich uczuciach. Mężczyzna musi to potwierdzać zachowaniem. Nie zaszkodzi czasem przynieść jej kwiatki (nie musi być z kwiaciarni, bardziej doceniony będziesz za wysiłek, jaki włożyłeś w schylenie się i zerwanie trzech stokrotek), okazać uczucie wśród grona znajomych lub pozmywać naczynia.

To kilka bardzo zasadniczych rad wynikających z lektury w/w książki. Na ile będą one pomocne naszym facetom, jak zwykle pokaże życie. Nie ma bowiem uniwersalnych relacji damsko-męskich. Dobrze więc byłoby, aby każdy z nas miał to na uwadze.        Viola