środa , 19 czerwiec 2024
Home » Aktualności » Życzymy Wam, by Dzień Kobiet trwał co dnia!

Życzymy Wam, by Dzień Kobiet trwał co dnia!

Jak sięgnąć pamięcią wstecz, 8 marca zawsze był dniem świątecznym i zarazem dniem szczególnym. Ze swojego dzieciństwa, a potem lat młodości pamiętamy doskonale klimat tego dnia z tamtych lat. Jak by go nie oceniać, tego dnia MY mężczyźni ( chłopcy też ), w rozmaity sposób wyrażaliśmy nasz szacunek do swojej damy ( dam ). Pamiętamy dokładnie te tulipany lub goździki zawinięte w celofan, tudzież  kolorowe frezje. Pamiętamy wręczane kobietom w zakładach pracy rajstopy, czy też paczkę prawdziwej kawy. Pamiętamy, chociaż z całą pewnością wielu tego nie pamięta, gdyż z Dnia Kobiet zrobili sobie Dzień Mężczyzn.

Zapewniamy jednak, że świętowanie w tamtych czasach miało swój urok. A kobiety, niby tego dnia nienawidziły, ale tak doprawdy cieszyły się w tym dniu z każdego ciepłego słowa, każdego uśmiech, kwiatuszka, czy też podarunku. Zastanówmy się dzisiaj, co nam zostało z tych czasów? Wydaje się, że taki rachunek sumienia powinien zrobić każdy z nas. Może wtedy okaże się, że należałoby zmienić nasze wzajemne relacje po to, aby można było powiedzieć, że tak doprawdy Dzień Kobiet trwa co dnia.

Wszystkim naszym kobitkom – tym małym i tym dużym, małolatom i tym nieco starszym, z okazji przypadającego dziś święta, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, radości i dużo, dużo zdrowia. Niech dzisiejsze święto uświadomi Wam wszystkim, że obok Was jest Ktoś, na kogo zawsze możecie liczyć. Dołączony do tych życzeń bukiet kwiatów, niech będzie naszym materialnym urzeczywistnieniem naszych relacji dla Was wszystkich.      W imieniu wszystkich chłopów –  Redakcja