środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » ,,Z marcem kłopoty nie lada, to słonko świeci, to deszcz pada”. Dzisiaj jednak oczyma wszystkich kobiet świata słonko świeci! Miłego świętowania!

,,Z marcem kłopoty nie lada, to słonko świeci, to deszcz pada”. Dzisiaj jednak oczyma wszystkich kobiet świata słonko świeci! Miłego świętowania!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 8 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 6 170!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 801 083  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 45 317 osób! Przybyło: 32 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** To zastraszające, ale można mieć wrażenie, że czas oszalał. Co prawda, mamy świadomość tego, że to złudzenie, ale wydaje nam się, że czas z dnia na dzień biegnie szybciej. Tymczasem tak nie jest, tylko nasze życie niesie ze sobą taki bagaż spraw, takie tempo życia, że odczuwamy jakoby czas przyśpieszał. By pozbyć się tego złudzenia, musimy za wszelką cenę wyhamować i powiedzieć sobie, że życie nie może składać się tylko z pracy, musi mieć ono elementy wypoczynku i regeneracji sił. Życie musi dać nam czas, by móc spokojnie przemyśleć nasze życie.

Taką doskonałą okazją może być dzisiejszy dzień, świąteczny dzień, wszakże mamy Dzień Kobiet, możemy więc i powinniśmy świętować wspólnie z naszymi kobitkami. W takim dniu wszelkie niedoskonałości dnia musi nam pokryć urok dzisiejszego święta. I poprawna pogoda jaką mamy za oknem od wczesnych godzin rannych. Oby tak się stało. A więc niech się święci święto wszystkich naszych dam – tych młodych i tych nieco starszych, tych bliskim naszemu sercu, ale również tych na co dzień nie zauważanych przez nikogo. Kobitki – wszystkiego dobrego i tysiąc całusów ślemy niezależnie ,,czyje byście nie były” i gdziekolwiek się nie znajdujecie. Wszelkiej pomyślności.

Poza tym pamiętajcie, że mamy poniedziałek i świętować nie możemy z dala od naszych obowiązków w pracy.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 23 minuty i 42 sekundy!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 13 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 8 marca br. – w 77 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 67 dniem roku, a do jego końca pozostało 298 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 77 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.40, zaś zmierzch około godz.: 18.12.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.14 zajdzie natomiast o godz. 17.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 26 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 23 minuty i 42 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

8 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 56 minut i 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 23 minuty i 42 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wincenty, Stefan, Filemon, Jan, Julian i Beata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Uzdrawianie finansów kraju skutecznie uzdrawia finanse uzdrowicieli”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Z marcem kłopoty nie lada, to słonko świeci, to deszcz pada”.

Przed nami wielkie świętowanie. Poprzez naszą dzisiejszą postawę, my ,,brzydszy” gatunek ludzki możemy w sposób oczywisty pokazać wiążące nas relacje z płcią piękną. Super byłoby, by móc i chcieć przeciągnąć taki stan rzeczy na całe nasze życie. Ależ byłoby super – nieprawdaż? Starajmy się więc aby dzisiejszy dzień niezależnie od wszystkiego był bardzo pogodny, radosny i pełen nadziei na przyszłość. Więcej wzajemnej miłości życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja