piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Elektrownia Rybnik przestanie istnieć do 2030 roku? Na ile wiarygodna jest ta informacja? Co po ewentualnej likwidacji?

Elektrownia Rybnik przestanie istnieć do 2030 roku? Na ile wiarygodna jest ta informacja? Co po ewentualnej likwidacji?

Czy dni elektrowni Rybnik są policzone? Jak donosi rybnicki portal rybnik.com.pl – tak uważa poseł Marek Krząkała, który otrzymał odpowiedź w tej sprawie od Adama Gawędy – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Ostatni blok energetyczny ma być bowiem wygaszony do 2030 roku! Co to oznacza dla nas wszystkich? Czy elektrownia zniknie definitywnie? A może w jej miejsce powstanie inny obiekt energetyczny? Jak informacja o likwidacji ma się do próby uruchomienia w okolicach elektrowni nowej kopalni ,,Paruszowiec”?  Na te wszystkie pytania dobrze byłoby uzyskać miarodajna odpowiedź. W miarę uzyskania w tej sprawie kolejnych informacji będziemy je zamieszczać na naszych łamach. O szczegółach sprawy czytaj poniżej.

*** Czytaj: https://www.rybnik.com.pl/index.php/wiadomosci,elektrownia-przestanie-istniec-do-2030-roku-posel-dostal-odpowiedz,wia5-3266-43742.html

Redakcja