czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Dzisiejszy dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku zaledwie o 6 sekund! Witamy w ostatnią sobotę adwentu.

Dzisiejszy dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku zaledwie o 6 sekund! Witamy w ostatnią sobotę adwentu.

The Planet Earth climate zones depending on angle of sun rays and major latitudes infographic. Environment concept. Science for kids. Cartoon style vector illustration.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 19 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 11 267!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 194 110  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 25 254 osoby! Przybyło: 483 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Czy odczuwacie Państwo już przedświąteczną gorączkę? Kolejne dni upływają bardzo szybko. I jak się potocznie mówi – ani się nie odwrócimy a zawitają do nas święta. I miejmy świadomość tego, że równie szybko one miną. Tak to już jednak bywa, że czas biegnie i biegnie. Stąd też nasze codzienne apele o wyhamowanie i wrzuceniu przysłowiowego ,,luzu”. Mamy tego świadomość, że lekko tak mówić a gorzej jest z realizacją naszych postanowień. Dzisiejszym dniem kontynuujemy tydzień który bezpośrednio prowadzi nas do świąt, a od nich dzieli nas niespełna 5 dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. No to bierzmy się do roboty.

Starajmy się jednak wszystko robić rozważnie i z należytą uwagą. Tak by ewentualną możliwość zarażenia się koronawirusem zminimalizować do zera. Zagrożenie jest i to bardzo duże – tylko od nas samych ( wszystkich ) zależy, czy wirus nas nie zarazi. Pamiętajmy – zachowanie dystansu ( 2-5 m ), stosowania masek ochronnych oraz częste mycie rąk woda z mydłem oraz dezynfekcja właściwymi środkami w znacznym stopniu nas ochroni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobota 19 grudnia br. – w 88 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 354 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 12 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 88 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 81%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.03, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 18 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

19 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 59 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut  i 6 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tymoteusz, Abraham, Dariusz, Beniamin, Urban, Mścigniew i Bogumiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Dziesięcioro przykazań jest tylko dlatego tak zwięzłe, jasne i zrozumiałe, że powstało bez pomocy ekspertów i doradców”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana”.

Czy macie Państwo jeszcze siły by cokolwiek robić? Czy tak jak my padacie z nóg? Kiedy wreszcie pójdziemy po rozum do głowy, by unikać takich sytuacji. A powtarza się ona co roku. Spróbujmy jednak tak ostatecznie rozplanować nasze zajęcia, aby w Wigilię nie mieć już większej harówy i gonitwy. A może uda nam się w tym dniu prace ograniczyć do minimum. Tak, aby do kolacji przystępować w spokoju i jako tako wypoczęty. Apelujemy o to i życzymy by tak właśnie się stało. Tym bardziej, że w tym roku Wigilia przypada niemal w środku tygodnia ( w czwartek ).

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej adwentowej soboty.

Redakcja