wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przed nami ostatni przedświąteczny weekend i ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu.

Przed nami ostatni przedświąteczny weekend i ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu.

piatek 2Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 18 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 11 013!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 182 864  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 2 771 osób! Przybyło: 426 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Czy dają Państwo wiarę temu, że oto przeżywamy ostatnie dni tegorocznego Adwentu. A po nim dane nam będzie przeżywać Święta Bożego Narodzenia AD 2020. Idąc dalej, można powiedzieć, że kończy nam się również caluśki rok. Święta są już o dosłowny rzut beretem. Przed nami stoi więc najpiękniejszy okres w roku – ostatnie dni oczekiwania na przyjście Pana. Nasza redakcja rozpoczęła już publikację na swoich łamach materiałów tematycznych i kulinarnych związanych ze zbliżającymi się świętami. Każdego dnia do samej Wigilii BN prezentować będziemy świąteczne przepisy na rozmaite świąteczne potrawy. Wszystkie one stanowią element naszej tradycji, dobrze więc byłoby, by i na te święta o nich nie zapominać, gdyż wtedy kiedy my zadbamy o ich trwanie a potem nasze dzieci, nasza tradycja świątecznego gotowania przetrwa na zawsze. Oby tak było po wsze czasy.

Tymczasem na dworze pogoda zamiast iść w stronę zimy, przez kolejne kilka dni przyniesie nam póki co – jesień.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 18 grudnia br. – w 87 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 353 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 13 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 87 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 18 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

18 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut  i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Arkadia i Wilibald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada”.

Powoli odliczamy ostatnie dni dzielące nas od tegorocznego bożonarodzeniowego świętowania. Bo tak doprawdy, to święta zaczynamy już w najbliższy czwartek. Najpierw jednak przeżyjemy ostatnią niedzielę Adwentu, oraz adwentowe poniedziałek, wtorek i środę. W sumie czekają nas  4 dni świętowania. To jednak nie koniec świętowania. Roboczy poniedziałek, wtorek i środa i 30 i wreszcie Sylwester oraz Nowy Rok, sobota i niedziela. Po nich znowu 2 robocze dni, poniedziałek i wtorek i świąteczna środa już w nowym roku ( Święto 3 Króli – 6 stycznia 2021r. ). A po Trzech Królach – czwartek i piątek roboczy i znowu 2 dniowy weekend. Oj czeka nas prawdziwy świąteczny maraton, żyć nie umierać. W ten oto sposób będziemy mogli świętować aż 19 dni!!! Czyż nie warto o tym pomyśleć? My uważamy, że watro, a czasami nawet trzeba. Tyle tylko, że cały czas musimy mieć na uwadze istniejące zagrożenie koronawirusem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego adwentowego piątku.

Redakcja