czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Dnia przybywa co dnia. Witamy w niedzielny poranek.

Dnia przybywa co dnia. Witamy w niedzielny poranek.

Do końca roku 2019 pozostały nam niespełna 3 dni. Niewiele więc czasu pozostało nam do powitania nowego roku. Ostatnie dni roku zazwyczaj sprzyjają temu by zrobić podsumowanie tego co jest za nami, oraz by zakreślić wstępne plany na kolejny rok. Nie trzeba być wytrawnym myślicielem, by wiedzieć, że podstawą tego co było, jak i tego co będzie jest nasze dobre zdrowie. Kiedy ono dopisuje, to wtedy wszystkie sprawy toczą się lepiej. Patrząc na prognozy pogody widzimy, że wreszcie czekają nas chłodniejsze noce i dni bliskie zera. Nie będzie to zima z prawdziwego zdarzenia, warunki pogodowe staną się jednak znośniejsze dla naszych organizmów. Bardzo mocno namawiamy wszystkich naszych czytelników, aby w takich warunkach bywać dłużej na dworze. Z rana niebo jest zachmurzone, pamiętajmy jednak, że potrzebujemy każdej dawki promieni słonecznych, oczywiście warunek jest jeden – mianowicie słońce musi pojawić się na niebie. Przyjemnego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 29 grudnia br. w 8 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 363 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 3 dni.

Przeżywamy 8 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +1oC, w tej chwili wynosi  około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC!!! Dzień jest ponury, pochmurny i wilgotny. Z rana jest niemal ciemno. Ciśnienie atmosferyczne dosyć wyraźnie drgnie w górę i wynosić będzie w granicach 761 – 760 mmHg!!!!, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 3 minuty i 2 sekundy. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 29 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 17 minut, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 minuty i 2 sekundy!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Trofim, Jonatan, Gerarda, Dominik, Marcin, Tomasz, Gosław, Dawid, Gerard. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Nienawidzą Cię, bo niczego im nie zazdrościsz…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Późna zima, długo trzyma”.

Z dnia na dzień dnia powinno nam przybywać, najpierw powoli a potem coraz więcej. Powszechnie mówi się, że na Nowy Rok dnia przybywa o barani skok. Trudno zdefiniować ten ,,skok” zwłaszcza w wymiarze czasowym. Ale coś nam się wydaje, że musi on być zauważalny dla oka skoro od pokoleń wspominają o tym ludowe porzekadła. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe widzimy, że trudno jest w perspektywie 2 tygodni mówić o realnych dużych opadach śniegu. Mróz owszem przytrafi się, ale tylko nocą, większego śniegu póki co nie widać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja