czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Niech sytuacja z Londynu da nam wiele do myślenia! Czy świat stać na otrzeźwienie i zmianę stylu życia?

Niech sytuacja z Londynu da nam wiele do myślenia! Czy świat stać na otrzeźwienie i zmianę stylu życia?

Wielu z nas zastanawia się nad tym czy możliwe jest życie ekologiczne? Jeśli tak, to jak je prowadzić, co przez to zyskamy oraz jakie musimy ponieść koszty takiego życia? Pytania wydają się być uzasadnione zwłaszcza w aspekcie tego jak otaczający nas świat został przez nas samych zniszczony. Czy możliwe jest by zawrócić to zło i uratować nas samych, nasze dzieci i przyszłe pokolenia? A może życie na ziemi zbliża się rzeczywiście do zapowiadanej Apokalipsy? Niezależnie od tego jak jest działanie i życie ekologiczne musi być naszym wspólnym obowiązkiem. Pamiętajmy o tym, że ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Ma więc głęboki sens nasze życie po nowemu – a więc ograniczając szkodliwe emisje do powietrza, rezygnując w wielu miejscach naszego życia z wszechobecnego plastyku,  oraz pomagając Matce Naturze w każdy możliwy sposób – np. ograniczając zużycie wody, sadząc nowe drzewa i inne rośliny, tam i kiedy to tylko możliwe przesiadając się z za kierownicy samochodu na rower, itd. itd. Niech poniżej zamieszczony materiał prasowy pozwoli nam mocno otworzyć nasze oczy i umysły w tej sprawie. Bo warto!

Ekologiczne życie pozwala na zmniejszenie wydatków. Może poprawić nasze zdrowie, a także sprawić, że będziemy żyć spokojniej i bardziej świadomie.

Zamiast jeździć samochodem, przesiądź się na rower albo korzystaj z komunikacji miejskiej

Ekologiczny sposób życia dla wielu osób jest sposobem na ocalenie świata przyrody – roślin, zwierząt i ich siedlisk. Jest nas na świecie już około 7 miliardów, a nasz wpływ na Ziemię jako planetę jest większy niż jakiegokolwiek innego żyjącego gatunku.

Dla innych ekologia to zdroworozsądkowe rozwiązanie, chroniące powietrze, żywność i klimat, a także nasze zdrowie. To także, przy okazji, pomysł na spore oszczędności, choć powiedzmy szczerze – na pewnych ekologicznych rozwiązaniach zaoszczędzimy, a na inne wydamy więcej pieniędzy, np. na jedzenie z ekologicznym certyfikatem.

*** Poczytaj co stało się w Londynie.

Konsekwencje dla ludzi nieznane. Odkrycie w deszczu, który spadł nad Londynem

W stolicy Anglii zarejestrowano najwyższy poziom zanieczyszczenia mikroplastycznego. Londyn prześcignął nawet Chiny – o 20 razy! Naukowcy nie są zgodni, jakie mogą być konsekwencje dla mieszkańców metropolii. Jednak ich przypuszczenia nie napawają optymizmem.

Cząsteczki dostają się do organizmu przez drogi oddechowe. Są wchłaniane podczas oddychania, a po połknięciu śliny przedostają się do płuc i krwiobiegu. Naukowcy nie mają wątpliwości, że mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Osadzają się także na napojach i żywności.

Czytaj: 

https://www.o2.pl/artykul/konsekwencja-dla-ludzi-nieznane-odkrycie-w-deszczu-ktory-spadl-nad-londynem-6461310783628929a

Redakcja