poniedziałek , 20 maj 2024
Home » Aktualności » Rozpoczęły się kolejne utrudnienia w ruchu drogowym do Rybnika. Na 8 miesięcy zamknięto ulicę Rudzką. Trwa remont drogi.

Rozpoczęły się kolejne utrudnienia w ruchu drogowym do Rybnika. Na 8 miesięcy zamknięto ulicę Rudzką. Trwa remont drogi.

Zgodnie z naszą wcześniejszą informacją, od poniedziałku 24.02.2020 r. z użytkowania został wyłączony fragment ul. Rudzkiej (ciąg drogi wojewódzkiej DW 920 ). Tym samym rozpoczął się zapowiadany remont kolejnego odcinka tej drogi. Plan prac zakłada, że droga ma być wyremontowana w czasie nie przekraczającym 8 miesięcy a więc do końca października br. Poniżej przedstawiamy plan objazdów – warto się z nimi zapoznać.

W trwającym zakresie remontu drogi  całkowicie zamknięta została część ul. Rudzkiej, na odcinku od Bulwarów nad Nacyną do ronda Elektrowni Rybnik. Na miejscu postawiono blokady, są tablice informacyjne i ekipa, pojawił się sprzęt budowlany i pracownicy.

*** Szczegóły: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rudzka-zablokowana-ruszyl-remont-objazdy,wia5-3266-43743.html

Redakcja

………………………………………………

*** Materiał z dnia 22.02.2020 r.

Ta informacja nadeszła do nas z Rybnika. Jeszcze na dobre nie zapomnieliśmy o utrudnieniach drogowych dla osób podróżujących do i z Rybnika ze względu na prowadzony tam niedawno remont w ciągu ul. Rudzka a tutaj musimy się szykować na kolejne długie utrudnienia w ruchu drogowym w dojeździe do Rybnika.

Otóż, od poniedziałku 24 lutego br. na ok. 8 miesięcy całkowicie zamknięta zostanie część ul. Rudzkiej, na odcinku od Bulwarów nad Nacyną do ronda Elektrowni Rybnik. A wszystko za sprawą remontu tego odcinka drogi który rozpocznie się już niebawem.

Dojazd do posesji i ruch pieszych na tym odcinku zostanie utrzymany. Prace będą prowadzone w dwóch etapach, wprowadzany od 24 lutego I etap robót obejmować będzie odcinek od Bulwarów nad Nacyną za skrzyżowanie z ulicą Energetyków (ze skrzyżowaniem włącznie).

Prowadzone roboty drogowe związane są z realizacją kolejnego etapu przebudowy ul. Rudzkiej (DW 920).

Na czas prac wprowadzone zostaną następujące objazdy:

*** Objazd DW 920 Rudy, Gliwice: ul. Obwiednia Północna przez rondo Wawok, ul. Rudzka (DW920), ul. Kotucza (DK78,DW935), przez rondo Wileńskie, ul. Budowlanych przez rondo Mazamet do ronda Solidarności, ul. Góreckiego przez rondo Orzepowickie i rondo ER do ul. Rudzkiej (DW920) i ul. Podmiejskiej.

*** Objazd DW 920 Centrum, Żory: ul. Rudzka (DW920) i ul. Podmiejska przez rondo ER, ul. Góreckiego przez rondo Orzepowickie i rondo Solidarności, ul. Budowlanych przez rondo Mazamet i rondo Wileńskie, ul. Kotucza (DK78, DW935).

Redakcja