niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Covid atakuje jak bestia. Statystyka jest katastrofalna!!!

Covid atakuje jak bestia. Statystyka jest katastrofalna!!!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 4 280!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 111 599 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 2 868 osób! Przybyło: 76 zmarłych.Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Mamy jesień, siłą rzeczy zdarzają się już chłodniejsze dni, takie, że w naszych domach jest zimno. Chcąc, nie chcąc trzeba więc zakasać rękawy i napalić w piecu CO. Bo to przecież w ciepłym domu od razu jest przyjemniej i przytulniej. Ale miejmy świadomość tego, że sezon grzewczy ma dla nas swoje drugie oblicze i nie ma co ukrywać, że jest to złe oblicze. A wszystko za sprawą dymu jaki wytwarzają nasze przydomowe kotłownie. Jest tak pomimo zakazu spalania najgorszych rodzajów paliwa – muł, flot, itp. Mamy nadzieję, że tego paskudztwa z dnia na dzień będzie coraz mniej.

Owe palenie w piecu z dnia na dzień będzie coraz bardziej intensywne. Stąd też kierujemy do wszystkich naszych czytelników apel, aby jako wsad do pieca używać tylko opałów ,,cywilizowanych”, tj. węgla, koksu, oleju opałowego, gazu, suchego drewna, brykietów itp. Nie dopusty jednak do tego, by na ruszt pieca trafiało wszystko co popadnie – śmieci, plastyki, gumy, itd. Zdecydowanie powinniśmy również odejść od palenia mułem, miałem i innymi bardzo szkodliwymi mieszankami. Takie już dzisiaj obowiązują rygory. To wszystko w trosce o nasze zdrowie. Doskonale bowiem pamiętamy, jak w minionych latach nisko zalegający smog utrudniał nam życie, truł nas i utrudniał oddychanie. Zaręczamy, że wielu z tych trucizn po prostu nie widać, Są one jednak piekielne szkodliwe dla naszych organizmów, zwłaszcza dzieci i osób cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych. Miejmy nadzieję, że nasz apel będzie tym razem skuteczny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 8 października br. – w 16 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 282 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 84 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 16 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.25, zaś zmierzch około godz.: 18.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.58 zajdzie natomiast o godz. 18.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 5 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

8 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 13 minut i 38 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny,6 minut i 27 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Brygida, Dymitr, Laurencja, Marcin, Pelagia i Symeon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Musisz sam sobie zaufać, aby mogli zaufać ci inni”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pamiętaj, że kto kłamie dla ciebie, będzie również kłamał przeciw tobie”.

I tak oto przeżywamy kolejny tydzień roku. Pogoda w miniony weekend była delikatniej mówiąc nie najlepsza. Mamy nadzieję, że każdy z nas skorzystał z ,,uroków” pogody, jak tylko się dało. Tymczasem czas nieubłaganie szybko biegnie i w nieodległej perspektywie widzimy już Święto Zmarłych, a w związku z tym czeka nas dużo pracy, przedsięwzięć i podróżowania. Nieubłaganie skraca nam się również długość dnia, co same w sobie ogranicza nas w zakresie możliwości popołudniowego wykonywania prac. To jednak oznacza, że więcej czasu będziemy mieli na wieczorny wypoczynek.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.

Redakcja