poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Coraz bardziej zbliżamy się do I niedzieli Adwentu AD 2020. Witamy w czwartek.

Coraz bardziej zbliżamy się do I niedzieli Adwentu AD 2020. Witamy w czwartek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 26 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 16 687!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 941 112  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 15 568 osób! Przybyło: 580 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** To doprawdy już ostatnie dni listopada. Dokładnie pozostało ich 5, a potem mamy już tylko grudzień, którego dni zazwyczaj mijają jak mgnienie oka. Zanim to jednak nastąpi to za kilka dni będziemy świętować popularne Andrzejki. A wcześniej I niedzielę Adwentu.  Potem nadejdą: Barbórka, Św. Mikołaj, Wigilia i ……. Święta.

W kolejnych dniach pogoda mocno przyśpieszy w kierunku warunków zimowych. Skoro jednak niebawem nastąpi miesiąc grudzień, taka pogoda nie powinna nas dziwić. Kilkustopniowy mróz nocą spowoduje, że poprawią się warunki pogodowe a głównie czystość powietrza na dworze. Aktualny klimat jest zdecydowanie mniej zdrowy w stosunku do tego który panował jeszcze kilkanaście dni temu. Szybkimi krokami zmierzamy w stronę Adwentu, już za nieco ponad 4 dni przeżywać będziemy I Niedzielę Adwentu. Tym samym, za sobą mamy już ostatnią niedzielę zwykłą roku kościelnego – Niedzielę Chrystusa Króla. Przed nami rozpościera się więc piękny przedświąteczny okres. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie przeżyć go w pięknej i radosnej atmosferze. By jednak tak się stało, wiele zależy od nas samych. Pomyślności na dzisiejszy poniedziałkowy czas.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 26 listopada br. – w 65 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 331 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 35 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 65 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.40, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.17 zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 28 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

26 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 51 minut i 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 28 minut  i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Leonard, Sylwester, Delfin, Lechosława, Lechosław, Jan, Konrad, Sylwestra i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Dlatego, że nie znajdujemy, czego szukamy, nie powinniśmy rezygnować z szukania tego, co znaleźć możemy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Od świętej Katarzyny nie wyganiaj już na dwór żywiny”.

Za nami Katarzynki i Święto Kolejarza, powoli musimy szykować się do Andrzejek. Tak, tak – to już za kilka dni. Zapewne zabaw, uciech i wspólnego biesiadowania nie zabraknie. Ale nade wszystko za nieco ponad 3 dni nastanie Adwent i nastrój przedświąteczny – Mikołaj, Barbórka, coś tam jeszcze, święta, sylwester i Nowy Rok. Przyznają Państwa, że to obiecująca perspektywa. Obyśmy tylko zdrowi byli.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłej, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.

Redakcja