czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Ale przymroziło! Może spadek temperatury przegoni koronę? Witamy w środowy poranek.

Ale przymroziło! Może spadek temperatury przegoni koronę? Witamy w środowy poranek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 25 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 15 362!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 924 422  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 14 988 osób! Przybyło: 674 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

hot drink from a cup.

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Przeżywamy kolejny tydzień roku, jest on ostatnim tygodniem tego roku tzw. tydzień normalny. Od Adwentu dzielą nas bowiem już tylko dni. Dokładnie – 4. Najwyższa więc pora szykować się do niego a potem do świąt. Mamy dla naszych czytelników zaproszenie na cykl 4 niedziel adwentowych na Kiermasz Adwentowy do rudzkiego Opactwa. Tak, tak. Jarmark pomimo zagrożenia koronawirusem odbędzie się w układzie z wielkimi obostrzeniami. Stanie się to już w najbliższą niedzielę a potem miejmy nadzieję w kolejne niedziele. Jak więc widzimy nie da się uciec od klimatu zbliżających się świąt. Mamy nadzieję, że do tego duchowego klimatu dopasuje się drugi klimat, mianowicie pogoda. Wszystko wskazuje na to, że idziemy w stronę zimy. Nie będzie to zima z prawdziwego zdarzenia, ale o namiastce zimy z całą pewnością będziemy mogli już mówić. Pomimo, że od tej kalendarzowej dzielą nas jeszcze dokładnie 4 tygodnie.

Tymczasem na dworze od mamy pogodę typowo jesienną ale ze znacznym przymrozkiem, lokalnie temperatura spadła nawet  kreski poniżej zera! Patrząc więc za poranne okno zapraszamy do miłego spędzenia dzisiejszego dzionka, najlepiej na dworze a jeszcze lepiej gdzieś głęboko na leśnych ścieżkach spacerowych. Do pierwszego dnia kalendarzowej zimy pozostało nam nieco ponad 26 dni.

W miniony weekend przeżywaliśmy ostatnią niedzielę zwykłą roku kościelnego – Niedzielę Chrystusa Króla. Przed nami rozpościera się więc piękny przedświąteczny okres. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie przeżyć go w pięknej i radosnej atmosferze. By jednak tak się stało, wiele zależy od nas samych. Pomyślności na dzisiejszy i kolejny czas, oraz bardzo dużo dobrego zdrowia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 25 listopada br. – w 64 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 330 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 36 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 64 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.39, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.16 zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 35 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 25 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 30 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

25 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 49 minut i 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 30 minut  i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Erazm, Katarzyna i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nic, co robisz, nie jest stratą czasu, jeśli umiesz mądrze korzystać z własnych doświadczeń”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dzień Katarzyny jaki, cały grudzień taki”.

W ostatnich dniach pogoda poprawiła się w stosunku do tego co mieliśmy jeszcze niedawno. Wierząc jednak meteorologom, powtarzamy za nimi, że pogoda idzie ku zimie. Będzie chłodniej i nocą lekki przymrozek. W takiej to aurze przyjdzie nam za kilka dni żegnać listopad i witać miesiąc grudzień. A po tym powitaniu przed nami będzie się rozpościerał już tylko najpiękniejszy okres w roku kalendarzowym – okres przedświąteczny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej środy.

Redakcja