piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Bądźmy ostrożni i czujni. Policja pokazała jak działają przestępcy. Ich ofiarami padają głównie osoby starsze i chore.

Bądźmy ostrożni i czujni. Policja pokazała jak działają przestępcy. Ich ofiarami padają głównie osoby starsze i chore.

Oszuści – co rusz wprowadzają do swojego arsenału działań kolejne sposoby i metody oszukiwania swoich ofiar. Każdy z nas mógłby wyliczać wiele standardowych oszustw które na przestrzeni ostatniego okresu mogliśmy doświadczyć, np. na wnuczka, na fachowca, na przedstawiciela rozmaitych instytucji, itd. Ta lista z całą pewnością jest i będzie listą niekończącą się. W przeważającej liczbie przypadków ,,atak” oszusta kierowany jest w kierunku ludzi starszych i chorych.

W ostatnim okresie życie przyniosło kolejne doświadczenia w tym zakresie. Stąd tez policja natychmiast kieruje w stronę seniorów ostrzeżenia. By mieć się na baczności i nie być naiwnym, łatwowiernym a w efekcie by nie stać się kolejną ofiara oszustów policja opublikowała film który ma być ostrzeżeniem dla wszystkich. A skoro tak, to my młodzi powinniśmy uświadomić w tej kwestii każdą potencjalna ofiarę.

Film adresowany jest przez policję głównie do seniorów, ale ofiarą tego typu działania może paść każdy, kto wpuści do domu nieznajomą osobę.

*** Film: https://www.youtube.com/watch?v=T_PrF6XuBCQ

Redakcja