sobota , 31 Październik 2020
Home » Aktualności » Wtorek jest pierwszym tak chłodnym dniem od dawna.

Wtorek jest pierwszym tak chłodnym dniem od dawna.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 550!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 67 922 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 2 058 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Za nami sierpień, za nami całe wakacje i letnia kanikuła. Już od dzisiaj dzieci i młodzież a także nauczyciele wracili do swoich miejsc pracy – czyli do szkół. Nie od razu oczywiście w szkołach ruszy ,,normalna” praca, każdy z nas pamięta że swojego doświadczenia, że tak na dobrą sprawę nauka ruszy po kilku dniach, po załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych. No i w sposób oczywisty, trzeba powspominać wszystko to, co w okresie wakacji wydarzyło się. Oj będzie o czym plotkować, a i z wieloma nowymi informacjami trzeba się podzielić z najbliższymi przyjaciółkami i kolegami. Widzimy więc, że będzie się działo. Poza tym, pierwszy tydzień musi upłynąć na tym, aby przestawić umysły młodych ludzi do szkolnych wymogów. Miłego i łatwego rozruchu życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 1 września br. w 74 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 245 dniem roku, do jego końca pozostało więc 121 dni.

Przeżywamy 74 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +14oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny, chwilami pada deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 33 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.28, zaś zmierzch około godz.: 20.02.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.02 zajdzie natomiast o godz. 19.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 22 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 3 godziny i 8 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 1 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 56 minut, 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 23 minuty i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Amon, Anna, August, Beatrycze, Bronisław, Bronisława, Donat, Dzierżysław, Egidia, Feliks, Gedeon, Idzi, Melecjusz, Michał, Miłodziad, Ruta, Sator, Satora, Sykstus, Werena, Witalis. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”.

Za nami 8 miesięcy tego roku. Coraz częściej będziemy więc spoglądać w kierunku końca tego roku. Tym bardziej, że już niedługo końca dobiegnie lato i nadejdzie jesień. Dzień jest coraz krótszy, już niedługo wieczory będą bardzo długie i niestety ciemne. Z całą pewnością coraz trudniej będzie również o poprawną pogodę. Chociaż w tym zakresie końcówka lata i jesień lubią bardzo nas zaskakiwać. Te zmiany jednak nie nastąpią z dnia na dzień, a poza tym kto powiedział, że pozostała część lata i jesień nie mogą być piękne. Tyle tylko, że przyroda rządzi się swoimi prawami. Poza tym, po ciepłych wakacjach natura i ziemia są spragnione wody. Może trochę mniej niż w latach poprzednich. Bez wody ani rusz, więc miejmy nadzieję na to, że w kolejnych dniach lata umiarkowanych opadów nie zabraknie.

I tak oto Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja