poniedziałek , 8 Marzec 2021
Home » Aktualności » ,,W zimie piecze – w lecie ciecze, a co zima przychłodzi – lato wynagrodzi”. Witamy w niezielny poranek.

,,W zimie piecze – w lecie ciecze, a co zima przychłodzi – lato wynagrodzi”. Witamy w niezielny poranek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 21 dzień miesiąca lutego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 038!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 638 767  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 42 171 osób! Przybyło: 94 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Odliczanie czasu dzielącego nas od tegorocznej kalendarzowej Wiosny tak na dobre możemy rozpocząć od dzisiejszego dnia. A dni do wiosny mamy dokładnie 28 i ani się nie obrócimy a Wiosna zapuka do naszych …… kalendarzy – 21 marca br., czyli za równy miesiąc. Natomiast Wiosna meteorologiczna nadejdzie do nas już 1 marca br. Mamy nadzieję, że ta prawdziwa wiosna nadejdzie do nas o wiele szybciej niż wynika to z kartek kalendarza. W naszych rozważaniach nie przewidujemy w marcu żadnych pogodowych anomalii. I tego się będziemy trzymać. Witamy bardzo serdecznie naszych czytelników w kolejną niedzielę lutego. Na dworze mamy bardzo pogodny i słoneczny poranek. Ma być również bardzo ciepło jak na tą porę roku. Niebo jest bezchmurne a słońce ochoczo spogląda na świat. Dopomina się o swoje prawa. Może więc dzisiejsza aura nie będzie zła? Oby.

A za sobą mamy również bardzo słoneczna i ciepłą sobotę. Wielu z nas skorzystało z tego faktu i wiele czasu spędziło na dworze.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 godziny, 27 minut i 51 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 28 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 21 lutego br. – w 62 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 52 dniem roku, a do jego końca pozostało 313 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 62 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie w okolice zera, ale wyraźnie ma być powyżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.10, zaś zmierzch około godz.: 17.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.45 zajdzie natomiast o godz. 17.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 29 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 31 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 27 minut i 51 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 3 godziny i 2 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

21 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 52 minuty i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 27 minut  i 51 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eleonora, Piotr i Gumbert. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeśli możesz znaleźć drogę, na której nie ma żadnych przeszkód – prawdopodobnie prowadzi ona donikąd”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie piecze – w lecie ciecze, a co zima przychłodzi – lato wynagrodzi”.

Ani się nie obejrzeliśmy a już mamy nowy tydzień, wszakże niedziela jest jego początkiem. To będzie już ostatni tydzień miesiąca luty. Z jednej strony jest to pocieszająca informacja, bo oto w nieodległej perspektywie widać już marzec a potem wiosnę. Z drugiej zaś jednak strony, tak szybko mijający czas nie napawa nas wielką radością. Ale taka jest kolej rzeczy, czas biegnie i biegnie do przodu. I z tym musimy się pogodzić. Do końca lutego pozostało już tylko kilka dni!!!  W miesięcznej perspektywie mamy więc Wiosnę. Hurrrra!!!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowego niedziela.

Redakcjasoneczny poranek