piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » W nocy przymroziło. Termometr pokazywał 3 kreski poniżej zera.

W nocy przymroziło. Termometr pokazywał 3 kreski poniżej zera.

Możemy chyba powiedzieć, że nie rozpieszcza nas tegoroczna jesienna pogoda. Tak na dobrą sprawę tej jesieni nie zasmakowaliśmy jeszcze jesiennego ciepła i uroku tej pory roku. Praktycznie rzecz biorąc z małymi przerwami mamy pochmurną i deszczową pogodę. A dodatkowo dzisiejszej nocy przymroziło. Nad ranem temperatura przy gruncie spadła do – 3oC!!!

hot drink from a cup.

Tymczasem przeżywamy poniedziałkowy zimny poranek. Za nami jest pochmurny i deszczowy weekend. Tak jak zapowiadaliśmy, matka natura stworzyła nam takie warunki, że niedzielę a zwłaszcza sobotę trzeba było spędzić w domu lub pod dachem. Muszą Państwo przyznać, że takie dni nie ładują naszych akumulatorów i psychiki. Mamy nadzieję, że dzisiaj będzie pogodnie pod każdym względem. Liczymy na ciepło i słońce. A jak będzie upływające godziny pokażą.

Przypominamy również o tym, że w dniu wczorajszym rozpoczęliśmy w naszej Parafii Misje Św. które potrwają do kolejnej niedzieli. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty. A możliwości w tym względzie są bardzo duże – od samego rana, poprzez popołudnie i wieczór ( godz. 21.00 )

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 7 października br. w 14 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 280 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 85 dni.

Przeżywamy 14 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +9oC, w tej chwili wynosi  około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.23, zaś zmierzch około godz.: 18.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.55 zajdzie natomiast o godz. 18.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 18 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 42 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 9 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 1 godzinę i 24 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 7 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 7 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 12 minut i 58 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: August, Justyna, Marek, Maria, Stefan i Tekla. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Umarli otwierają oczy żywym”.

Mam słoneczny ale chłodny poranek. Pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników na to, że właśnie dzisiaj mija 15 dzień tegorocznej jesieni. Już za 3 dni będziemy również mieli za sobą pierwszą dekadę października. Aż wierzyć się nie chce. I to wcale nie czas zwariował a ludzie, którzy pędzą i pędzą nierzadko nie wiedząc gdzie i jaki jest cel. Obowiązuje naczelne hasło – byle do przodu, byle zaliczyć kolejny dzień, bowiem czeka następny i następny i jeszcze kolejny. I tak nasze życie mija. Co my na to?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcjajaka pogoda