sobota , 19 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”. No i czerwiec mija szybkimi krokami.

,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”. No i czerwiec mija szybkimi krokami.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 34 393 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 463 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

Za nami są już pierwsze 3 dni letnich wakacji AD 2020! Tak się złożyło, że pogoda w tym okresie jest aż nadto letnia. Tropikalne upały spowodowały, że te pierwsze wakacyjne dni były dla nas bardzo trudne. Cóż jednak począć, miejmy nadzieję, że z dnia na dzień aura będzie się stabilizować na znośnym dla lata poziomie.

Bardzo serdecznie witamy na przełomie półrocza 2020 r. Mamy nadzieję, że już od wtorku, po zmianie pogody aura powoli ustatkuje się na bardzo znośnym poziomie ( letnim ). Bez zjawisk ekstremalnych z temperaturą ,,ludzką”. Cóż możemy jednak poradzić naszym czytelnikom, kiedy tak doprawdy w znacznym zakresie stajemy się bezsilni wobec poczynań natury.

Mamy kanikułę, naturalnie więc niektórzy wyjechali już na swój urlop, kolejne osoby czynią do wyjazdu ostatnie przygotowania. Oby tylko pogoda była na tyle dobra byśmy mogli należycie wypoczywać.  Póki jednak co, nastał ostatni dzień czerwca. Znajdujemy się więc dokładnie na samym końcu pierwszego półrocza 2020 r. Od jutra rok będzie nam już leciał ,,z górki”. Taki stan rzeczy pokazuje, jak bardzo szybko upływa nam czas, przecież jeszcze nie tak dawno w styczniu, lutym a nawet marcu czekaliśmy bezskutecznie na nadejście wiosny, potem degustowaliśmy się jej urokami i słabymi stronami. Teraz z kolei przed sobą mamy 2 miesiące wakacji i wszystko to, co wraz ze sobą one przyniosą. Miłej letniej kanikuły życzymy wszystkim – tym już wypoczywającym, ale również tym wszystkim którzy dzisiaj pracują, by wypoczywać móc później.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: wtorek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 30 czerwca br. – w 9 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 178 dniem roku, do jego końca pozostało więc 188 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 9 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +14oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +24oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.55, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.40 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 8 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 30 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 4 minuty i 38 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 15 minut i 27 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emilia, Leon, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław i Władysława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Bogactwo może być uczciwe tylko tam, gdzie nie ma potrzebujących”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

Wakacje trwają na dobre. Po całorocznej harówie, przyszedł czas na wypoczynek, relaks i na ,,nic nie robienie”. Róbmy więc to, co lubimy. Na początku można nadrobić zaległości w spaniu. Obyśmy jednak tych wakacji nie przespali. Nasza redakcja planuje również dostosować się do tego okresu i na naszych łamach pojawiać się będzie wiele wakacyjnych materiałów. W tym również takie w sam raz na sezon ogórkowy, nie braknie odrobiny rozrywki. Wszystko po to, aby nasi czytelnicy nawet w okresie kanikuły nie rozstawali się z nami i mogli sobie umilić wakacyjny czas. Serdecznie zapraszamy do codziennych odwiedzin na strony naszego portalu.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja