piątek , 18 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

kogucikWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 24 395 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 1092 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

Witamy w środowy poranek. Miesiąc czerwiec rozkręca nam się na dobre. Za nami są już 2 dni tego miesiąca. W tym czasie pogoda nam dopisała. Było jednak zimno. Bardzo często bywa tak, że czerwiec serwuje nam kilkunastodniowe upały i ukropy, potem jednak pogoda ,,siada”, a czasami jest nawet chłodno i mokro. Tak jak to wygląda w ostatnich kilku dniach. Dzisiaj od samego rana mamy słoneczny dzionek. A pogoda lada dzień stanie się ważna dla wielu z nas. Zwłaszcza dla uczniów którzy pod koniec miesiąca rozpoczną tegoroczną kanikułę. Podobnie ma się sprawa z osobami które w tym czasie zaplanowały urlop. Nie ma większego bowiem pecha jak to, by zaplanować urlop nad morzem na taki czas, kiedy jest deszczowo i chłodno a woda w morzu i jeziorach przypomina raczej mrożonego szampana niż ciepłą wakacyjną wodę. Miejmy nadzieję, że w tym roku tak nie będzie. Prosimy więc Niebiosa o umiar we wszystkim. Na całość tych spraw swoje piętno odciśnie wszechobecny koronawirus. To jego duchu przyjdzie nam spędzać czerwiec a potem letnią kanikułę.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: środę postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 3 czerwca br. – w 75 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 153 dniem roku, do jego końca pozostało więc 213 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 75 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +19oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.55, zaś zmierzch około godz.: 21.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.39 zajdzie natomiast o godz. 20.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 8 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 8 godzin i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 3 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 13 minut i 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 6 minut i 46 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Leszek, Paula i Tamara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Kiedy musimy podjąć ważna decyzję, najlepiej zawierzyć intuicji, ponieważ rozum zwykle oddala nas od spełnienia marzeń, przekonując, że jeszcze nie nadeszła odpowiednia chwila. Rozum boi się klęski, podczas gdy intuicja kocha wyzwania”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

Trwa pierwszy czerwcowy tydzień. Na dworze jest pogodnie, meteorolodzy zapowiadają nadchodząca stabilizacje pogody. Musimy również mieć wkalkulowane, że mogą zdarzyć się zjawiska ekstremalne a już silne burze są wielce prawdopodobne. Musimy więc nasze plany na kolejne dni ustalać tak, by nie zapominać o tym, że pogoda może nagle zmienić swoje oblicze z pogodnej i przyjaznej na dynamiczną i niebezpieczną. Tak – to niewątpliwie jest skutek globalnego ocieplenia z którym mamy do czynienia.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja