piątek , 18 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » UWAGA!!! Pod przykryciem nocy okradał domy w Rudach!!!

UWAGA!!! Pod przykryciem nocy okradał domy w Rudach!!!

Do naszej redakcji napłynęła informacja dotycząca ważnej kwestii. Mianowicie, w ostatnim okresie w Rudach w okolicy ul. Cegielskiej mają miejsce włamania do domków prywatnych.  Oficjalnie wiemy o 2 włamaniach zgłoszonych policji. Można jednak przypuszczać, że włamań albo prób włamań było więcej.

Złodziej jak to zwykle bywa wykorzystuje swoje umiejętności, ale nade wszystko wypatruje okazji.

W pierwszym przypadku – nocą złodziej do domku prywatnego dostał się za sprawą odchylonego okna na parterze budynku. Wykorzystał uchył okna i znanym sobie tylko sposobem dostał się do jednego z pomieszczeń w domu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że złodziej wtargnął do domu pod obecność wszystkich jego domowników, którzy spali w innych pomieszczeniach. W tym przypadku łupem złodzieja padła znaczna gotówka przechowywana w domu.

Po całym zdarzeniu – rano kiedy właściciele domu zorientowali się, że padli ofiarą złodzieja dokonali oględzin otoczenia domu ( podwórko, ogródek ), gdzie zabezpieczono wiele śladów należących do sprawcy.

Drugi przypadek włamania – tym razem była to próba włamania zdarzył się niemal w sąsiednim domu. Złodziej jednak miał pecha, bowiem wyczuleni sąsiedzi złapali go na gorącym uczynku w chwili kiedy złodziej już wtargnął do domu i chciał go plądrować. Mieszkańcy obezwładnili złodzieja i wezwali na miejsce policję.

Obecnie policja bada sprawę. Kiedy nasza redakcja uzyska kolejne informacje w tej sprawie przekażemy je naszym czytelnikom.

Z naszych informacji wynika, że złodziejem był młody mieszkaniec Rud. Jednak o jego winie ostatecznie musi przesądzić policja, prokurator a następnie sąd. Mamy nadzieję, że tak się właśnie stanie.

W tym miejscu apelujemy, aby w sposób bardzo szczególny pilnować, zabezpieczać i doglądać swoje domy i mieszkania, jak również pozostały dobytek. Bardzo często bywa bowiem tak, że złodziej przez długi czas obserwuję miejsce włamania, swoją ofiarę, jej rozkład dnia, zwyczaje, ilość domowników i atakuje w jego zdaniem najlepszym momencie.

W omawianym przypadku minimum 1 raz złodziejowi się powiodło, drugim razem wpadł. Na jak długo – czas pokaże.

Apelujemy do wszystkich osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę o tych 2 przypadkach kradzieży oraz ewentualnie innych kradzieży które mogły mieć miejsce. Liczą się jednak fakty a nie przypuszczenia lub plotki. Każda informacja może być bardzo ważna. Informacje można przekazywać bezpośrednio policji lub za pośrednictwem naszej redakcji.

Redakcja