poniedziałek , 15 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Kolejny letni tydzień rozpoczynamy w afrykańskich temperaturach.

Kolejny letni tydzień rozpoczynamy w afrykańskich temperaturach.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 619. Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 52 410 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 809 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań nie spada. Jest wręcz przeciwnie – rośnie i to do rekordowych rozmiarów!!!, Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

NIESTETY – stało się dokładnie tak jak przepowiedzieli meteorolodzy. Od kilku dni trwa spiekota i dzisiaj w poniedziałek mamy jej ciąg dalszy. Taka z temperaturą wyraźnie sięgającą 30oC na plusie. Dodatkowo panuje straszna duchota ze względu na totalny brak podmuchów powietrza. Wielu z nas może ten stan rzeczy wyraźnie odczuć na swoim organizmie. Szczególna w tym względzie była niedziela, kiedy to od godzin południowych z naszymi organizmami działy się rzeczy dziwne i niebezpieczne. Pragniemy wyraźnie podkreślić, że taki stan pogody nie jest dla naszych organizmów obojętny. Pilnujmy się więc. Według znawców pogody, gorąc utrzyma się jeszcze do środy, potem ma lekko odpuścić. Ale niewiele – maksymalnie o około 5 stopni w dół. A co czas przyniesie – zobaczymy?

Miejmy się wiec w najbliższych dniach na baczności ( poniedziałek, wtorek i środa przede wszystkim ).

Tymczasem po gorącej niedzieli, niedzielnym wieczorze i nocy mamy gorące poniedziałkowe dopołudnie a zapewne cały dzień. Co będzie dalej – trudno wyrokować. Wszystko jednak musimy mieć wkalkulowane na najbliższe godziny i dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 10 sierpnia br. – w 50 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 219 dniem roku, do jego końca pozostało więc 147 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 50 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +21oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +30oC, w tej chwili wynosi około +27oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +33oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  79 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.52, zaś zmierzch około godz.: 20.49.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.29 zajdzie natomiast o godz. 20.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 45 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 15 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 44 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 5 godzin i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 26 sekund. 9 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 39 minut i 52 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 40 minut i 13 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Amadeusz, Bernard, Biernat, Bogdan, Borys, Bożydar, Filomena, Hugona i Wawrzyniec. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Komu wiele dano, od tego wiele żądać będą”.

Czy mają Państwo świadomość tego, że już niedługo rozpocznie się okres odlotów od nas niektórych ptaków, tych które przylatują do nas na wiosnę i lato? Do powrotów w ,,ciepłe” strony szykują się już intensywnie bociany. Ale w ślad za nimi ruszą na niebie pielgrzymki powrotne innych ptaków. Obserwujmy to i bądźmy świadomi tego jaki to olbrzymi wysiłek dla tych ptaków. A one jednak podejmują go co roku, niezależnie od tego jak pogoda i los na nich czeka.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcjanie lubie poniedziaku