czwartek , 28 Maj 2020
Home » Aktualności » To już czwartek. Jutro weekendu początek.

To już czwartek. Jutro weekendu początek.

kogutWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 19 983 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 983 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Witamy we czwartkowy poranek. Za oknem mamy pogodny dzień i tak ma pozostać do samego wieczoru. Za nami jest jednak chłodna noc, temperatura spadła w okolice zera. Podobnie a może nawet gorzej ma być dzisiejszej nocy, meteorolodzy zapowiadają kilkustopniowy przymrozek. Weźmy więc te zapowiedzi pod uwagę, zwłaszcza w naszych przydomowych ogródkach. Zabezpieczenie niektórych roślin staje się niemal konieczne. Tymczasem już jutro rozpoczniemy kolejny majowy weekend i będzie to przedostatni majowy weekend. Przeżyjmy więc ten czas efektownie i efektywnie.

Nie zapominajmy jednak nawet na chwilę o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: czwartek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 21 maja br. – w 62 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 140 dniem roku, do jego końca pozostało więc 226 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 62 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +15oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.09, zaś zmierzch około godz.: 21.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.51 zajdzie natomiast o godz. 20.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 41 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 7 godzin i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 21 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 39 minut i 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 40 minut i 42 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Jan, Ryksa, Tymoteusz, Walenty i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Uważaj na wypowiadane słowa, te częstokroć są groźniejsze, niż uderzenie pięścią…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Adwokat niech głowę, a koń niech ma nogi”.

Jak to jest, że wolny czas upływa nam tak szybko. Z kolei dni robocze i nauki ciągną nam się niczym guma w ….. . Ale to tak na pozór, bowiem generalnie rzecz ujmując – życie pędzi, pędzi i pędzi. Tak to już bywa i nic na to nie poradzimy.  Korzystajmy więc z uroków każdego dnia. Zachęcamy Państwa do ponad przeciętnej aktywności. Dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartek.

Redakcja