środa , 3 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni tydzień tegorocznego lata.

Przeżywamy ostatni tydzień tegorocznego lata.

Kolejny letni weekend mamy za sobą. Był to ostatni pełny tydzień tegorocznego lata. Zgodnie z tym co przewidywali meteorolodzy – pogoda była super. Deszcz padał tylko w nocy z piątku na sobotę, ale już od sobotniego południa minęło wszelkie zachmurzenie. W ten weekend życie w Rudach przebiegało bardzo intensywnie, bo to przecież odbywały się dożynki diecezjalne i parafialne a poza tym w Rudach i okolicy było wiele atrakcyjnych wydarzeń. Znowu Rudy pękały w szwach – ogromne rzesze turystów niemal opanowały naszą miejscowość. Jeśli do tego dodać zwolenników grzybów którzy zawitali do naszych lasów, to otrzymujemy pełny obraz minionego weekendu.

Tymczasem mamy już poniedziałek – ostatni poniedziałek tegorocznego lata. Patrząc na kalendarz możemy powiedzieć, że przed nami są doprawdy ostatnie dni tegorocznego lata. Już na koniec tygodnia ( w niedzielę ) powitamy jesień. I nie wiemy, czy postrzegać to w kategoriach pozytywnych, czy też negatywnych? Póki co, cieszmy się ostatnimi dniami lata na tyle, na ile się tylko da. I nie narzekajmy na mijające lato. Dla wielu z nas, ta pora roku była o’key, ale w znacznym wymiarze zdecydowanie za gorąca. Zwłaszcza wtedy, kiedy dokuczało nam tropikalne ciepło, a z nóg spadaliśmy za jego sprawą.  Na pocieszenie zasługuje fakt, że w innych europejskich krajach ukrop był jeszcze większy niż u nas.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 17 września br. w 88 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 260 dniem roku, do jego końca pozostało więc 105 dni.

Przeżywamy 88 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia spadnie do około +24oC, w tej chwili wynosi  około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, noc jednak była chłodna. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 70 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.52, zaś zmierzch około godz.: 19.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.25 zajdzie natomiast o godz. 18.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 32 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 18 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 26 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 17 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 53 minuty, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 26 minut i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariadna, Dezyderiusz, Franciszek, Hildegarda, Justyna, Narcyz, Szczęsny, Teodora i Zygmunta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Ceną zadowolenia bogatych są łzy biednych”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Bardzo łatwo jest zniszczyć szczęście bliźniego, ale jakże trudno je naprawić”.

A jak tam w przededniu jesieni wygląda sytuacja w Państwa spiżarniach? To już najwyższy czas, by w tym względzie konkretyzować nasze działania. Dobrych przetworów nigdy nie jest za dużo, dobre przetwory są zdrowe i smaczne. A zimą wiadomo – nachodzą nas rozmaite smaki, wtedy natychmiast kierujemy się do spiżarni. Dobrze więc, gdy w takich chwilach nie świeci ona pustkami. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja