niedziela , 13 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » Przed nami piękna jeszcze letnia niedziela. Uszczknijmy z niej coś dla siebie.

Przed nami piękna jeszcze letnia niedziela. Uszczknijmy z niej coś dla siebie.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 502!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 74 152 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 188 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Dzień po dniu mijają w zastraszającym tempie. A my wraz z upływem czasu jesteśmy coraz starsi. I niby jest to normalne, ale dlaczego ten czas mija tak szybko? Żywo w pamięci mamy jeszcze początek lata, a tutaj za kilka dni przyjdzie nam się z nim żegnać ( 22 września br. ). Jakie to pożegnanie będzie? Pogodne, ciepłe i słoneczne, czy też przebiegać będzie w szarudze charakterystycznej dla brzydkiej jesieni? My mamy nadzieję, że pożegnanie lata a zarazem powitanie jesieni nastąpi w przyjemnych okolicznościach. Powoli również powinniśmy się przygotowywać do zimy, mamy tutaj na myśli przetwory warzywne i owocowe,  warzywa, owoce, ale również drewno opałowe i węgiel. Pamiętajmy, że coraz mniej przebywamy na słońcu,  a to wiąże się z pogorszeniem naszego samopoczucia i ogólnej kondycji psycho-fizycznej. Stąd też bardzo mocno zachęcamy do długiego, czynnego przebywania na dworze. A kiedy uda się to połączyć ze sportem, to będzie to strzał w dziesiątkę. Tymczasem nie zapominajmy o dzisiejszej 13-tce w dzisiejszej dacie, cokolwiek by ta cyfra dla poszczególnych osób nie znaczyła.

Czekamy również na nadejście ostatniego ,,pełnego” letniego weekendu. Już za kilka dni stanie się on faktem. Mamy więc w naszych porannych informacjach bardzo miły akcent dla każdego.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 13 września br. – w 85 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 257 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 109 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 85 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +25oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.47, zaś zmierzch około godz.: 19.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.20 zajdzie natomiast o godz. 19.04 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest 4 godzin i 39 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 1 godzinę i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

13 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 40 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 39 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Amat, Aureliusz, Eugenia i Filip. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu, szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Człowiek dobry będzie się doskonalił, zły stawał się coraz gorszy, bo występek, cnota i czas nigdy nie stoją w miejscu”.

Patrząc na kalendarz widzimy, że mamy dzisiaj 13-tego. Dla przesądnych jest to pechowa trzynastka, dla obojętnych normalny dzień w kalendarzu. Są jednak i tacy, którzy uważają 13-tego za szczęśliwą cyfrę i datę. Niech więc każdy z nas według swoich indywidualnych przekonań i praktyk. Nie zawadzi jednak w dniu dzisiejszym brać poprawkę na wszystko i wszystkich którzy nas otaczają. Oprócz tego, że mamy dzisiaj 13-tego, to najnormalniej w świecie od kilkunastu godzin mamy niedzielę. Czyli co? Ano to, że na horyzoncie mamy kolejny roboczy tydzień, niestety ostatni pełny letni weekend.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja