czwartek , 29 Październik 2020
Home » Aktualności » Owady, pożar w sklepie i pożar samochodu. Niespokojne 2 dni w Rudach.

Owady, pożar w sklepie i pożar samochodu. Niespokojne 2 dni w Rudach.

Miniony piątek i sobota były niespokojne w Rudach pod kątem przeprowadzonych działań ratunkowych przez specjalistyczne służby. W piątek 4 września br. w godzinach popołudniowych interweniowała 1 jednostka ochotniczej straży pożarnej przy likwidacji gniazda owadów.

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 18.05 w Rudach przy ulicy Powstańców Śląskich. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych. Sobota, 5 września 2020

W sobotę natomiast Powiatowe Stanowisko Kierowania o godzinie 5.45 odebrało zgłoszenie o pożarze sklepu przy ulicy Rogera w Rudach. Tym razem na miejsce zadysponowano 4 zastępy PSP oraz 3 zastępy OSP. Ze zgłoszenia wynikało, że widoczne są płomienie. Po dojeździe na miejsce odłączono prąd w obiekcie, a następnie pożar ugaszono. Okazało się, że wskutek zwarcia w instalacji elektrycznej ogniem objęte zostały butelki plastikowe. Nadpalona została także lodówka. Dalsze działania strażaków polegały na sprawdzeniu wnętrza przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. Straty w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 500 złotych.

Z kolei wieczorem w sobotę o godzinie 21.34 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła kolejna informacja o pożarze. Tym razem samochodu Mercedes-Benz w Rudach przy ulicy Paproć. Na miejsce skierowano 2 zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Na palący się samochód podano prąd gaśniczy, odłączono akumulator a następnie sprawdzono pojazd przy pomocy kamery termowizyjnej. Samochodem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł obrażeń. Straty oszacowane zostały jednak na 250 000 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 21.42 w Rudach przy ulicy Raciborskiej. Ze zgłoszenia które wpłynęło do komendy przy Reymonta wynikało, że na drodze znajdują się konary, które uniemożliwiają przejazd. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce strażacy nie potwierdzili braku możliwości przejazdu. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

*** Szczegóły i zdjęcia tutaj: https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/83613-raport-998–pozar-sklepu-i-mercedesa-w-rudach

Redakcja