piątek , 24 Listopad 2017
Home » Aktualności » Od dzisiaj rozpoczynamy wspólne świąteczne przygotowywanie potraw

Od dzisiaj rozpoczynamy wspólne świąteczne przygotowywanie potraw

mulled wine with orange and spicesCzy czują Państwo już smak zbliżających się Świąt? My tak. W ostatnich dniach wielu z nas miało okazję uczestniczyć w kiermaszach adwentowych, jarmarkach adwentowych, tudzież w organizowanych opłatkach w rozmaitych środowiskach i organizacjach. Bieżący tydzień dopełni swego w tym zakresie.

Stąd też mówiąc szczerze, trochę jesteśmy już przejedzeni tymi wszystkimi świątecznymi smakołykami. Jeżeli chcemy do wieczerzy wigilijnej zasiąść w dobrej formie, to nieodzowne jest abyśmy  w rozpoczętym tygodniu ,,dali sobie na wstrzymanie? w konsumowaniu tych dobroci. To jest dobra rada.

Musimy już jednak konkretyzować nasze plany związane z tym, co mamy zamiar przygotować w naszych domach na Wigilijny Wieczór i Święta. Oczywiście z zachowaniem określonych rodzinnych zwyczajów i tradycji, tak aby w naszych domach było tak, jak za czasów naszej babci, prababci, albo u mamy.

Te święta są swoistym egzaminem dla wszystkich gospodyń domowych ? ktokolwiek by nią nie był. Stąd też, nasza redakcja począwszy od dzisiejszego dnia, na naszych łamach przedstawiać będzie przepisy podstawowych świątecznych potraw, związanych i spożywanych w naszym rejonie. Liczymy również na to, że nasi czytelnicy wspomogą nas w tej akcji i nadeślą pocztą meilową swoje ulubione i sprawdzone przepisy na różne potrawy. Warto przecież zakosztować czasami czegoś innego. Zapraszamy i oczekujemy na przepisy naszych czytelników. Warto również swoimi produktami częstować innych ? rodzinę i znajomych. To pomoże nam budować rodzinny świąteczny klimat. Trudno sobie również wyobrazić, by po naszym takim poczęstunku, inni pozostali obojętni i nie zrewanżowali się tym samym. Zachęcamy i zapraszamy.    Redakcja