poniedziałek , 21 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » ,,Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza”. Witamy u progu ostatniego zimowego weekendu. Wiosna idzie.

,,Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza”. Witamy u progu ostatniego zimowego weekendu. Wiosna idzie.

Za tydzień będziemy powoli szykować się do witania kalendarzowej wiosny. Od samego rana mamy w miarę pogodny i ciepły dzień. Jednak prognozy pogody mówią, że nie nastąpi radykalna zmiana w kierunku ciepłej i pogodnej wiosny. Chociaż nocą temperatura może spadać w okolice zera albo i na lekki minus. Pamiętajmy, że o marcu powszechnie przyjęło się mówić – ,,w marcu jak w garncu”. No to mamy dosłowną realizacje tego starego ludowego porzekadła. W trakcie dzisiejszego dnia, miejmy cały czas świadomość tego, że mamy ,,trzynastego” i na całe nieszczęście piątek. Kto uważa, że jest to pechowa 13-tka powinien być ostrożny. Pozostali mogą dzisiejszy dzień przeżyć na pełnym luzie. Na wszelki jednak wypadek, dobrze się stanie jeżeli będziemy bardziej ostrożni niż zazwyczaj. Bo może się dzisiaj dziać. A przed nami końcówka kolejnego 11-tego tygodnia roku ze wszystkimi jego wyzwaniami z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Jakiekolwiek by one nie były. Innymi słowy – dzisiaj mamy piątek, a więc o rzut beretem jesteśmy przed kolejnym weekendem. Już za kilka godzin – po południu będziemy się delektować jego urokami. Oczywiście, radość bieżących i kolejnych dni z całą pewnością zakłóci nam koronawirus z którym musimy się w sposób zdecydowany zmierzyć.

piatek 2Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 13 marca br. – w 83 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 73 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 293 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 83 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.29, zaś zmierzch około godz.: 18.20.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.03 zajdzie natomiast o godz. 17.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 45 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 15 minut. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 44 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 53 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 36 minut i 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 43 minuty i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bożena, Marek, Ernest i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W małżeństwie ludzie się zmieniają. Przestają myśleć pięknie, zaczynają myśleć mądrze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza”.

I znowu w kalendarzu mamy 13-tkę. Przy dzisiejszym powitaniu zakładaliśmy, że dla wielu z nas będzie to szczęśliwa trzynastka. I tego się trzymajmy. Czort z pechem!  W bieżących dniach mamy przesilenie zimowo-wiosenne, stąd też i tak mamy już wiele problemów wynikających z tego faktu. Mamy prawo się źle czuć, nasze organizmy znajdują się w trudnym momencie. Starajmy się więc, aby dodatkowo naszych organizmów nie przeciążać psychicznie. Jest to bardzo ważne. Naszym zdaniem – dzisiejsza ,,trzynastka” będzie dla nas wszystkich szczęśliwa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja