piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Mamy połówkę tygodnia. Serdecznie witamy.

Mamy połówkę tygodnia. Serdecznie witamy.

Kolejny wtorek za nami. Można by powiedzieć, że w tym tygodniu mamy pierwsze koty za płoty. Nasze zapowiedzi pogodowe dotyczące wczorajszego dnia potwierdziły się w całej rozciągłości. Dzień był lekko pochmurny, było zdecydowanie chłodniej i kilka dni wcześniej. Nocny mróz jednak odpuścił i dzisiaj w nocy mieliśmy już ,,dychę” na plusie. Mamy nadzieję, że w kolejne dni pogoda wyjdzie jednak z dołka i ustabilizuje się na poprawnym poziomie. Oby, co najmniej do końca października pogoda była poprawna a może i piękna. Wszakże Święto Zmarłych nadchodzi. Czekając na ową lepszą pogodę, musimy ostro zabierać się na wykonywanie jesiennych prac w naszych ogrodach, ogródkach, na podwórkach i w piwnicach. Może bowiem być tak, ze nagle pogoda się załamie. A robota zrobiona musi być. Dlatego nie zwlekajmy z nią, bo możemy nie zdążyć. Tym bardziej, że dni bardzo szybko się nam skracają. Pamiętajmy również, że już za kilkanaście dni będziemy przesuwać czas z letniego na zimowy i dzień skróci nam się już o kolejną godzinę. A żyć trzeba dalej.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 9 października br. w 16 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 282 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 83 dni.

Przeżywamy 16 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +15oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.26, zaś zmierzch około godz.: 18.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.58 zajdzie natomiast o godz. 18.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 2 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 1 godzinę i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 14 minut, 32 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 5 minut i 32 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Bogdan, Denis, Dionizy, Jan, Ludwik i Sara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co powiesz w sekrecie, to wiedzą w całym powiecie”.

Wygląda jednak na to, że dzisiaj w trakcie dnia deszcz nie będzie padać, ale żadnego pogodowego szaleństwa nie będzie. Jeśli słońce wyjdzie zza chmur i utrzyma się cały dzień, to będzie to wielki sukces. W takiej scenerii przyjdzie nam przeżywać kolejny jesienny dzionek. Ale miejmy cały czas nadzieję, że piękna pogoda i ciepło nadchodzą. Miłego dnia życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcjakogut