środa , 3 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Koronawirus przekroczył w Polsce kolejną granicę. Jest pierwsza ofiara śmiertelna!

Koronawirus przekroczył w Polsce kolejną granicę. Jest pierwsza ofiara śmiertelna!

Niestety, tego można się było spodziewać – koronawirus przekroczył w Polsce kolejną granicę. Granice życia i śmierci. Fakt ten powinien wszystkim nam uzmysłowić, że z tą choroba nie możemy żartować, nie możemy jej lekceważyć.  Z prostej przyczyny – do dnia dzisiejszego nie mamy bowiem skutecznej szczepionce by chorobę zwalczać albo jej przeciwdziałać.

Informacja jaka nadeszła do nas w samo południe brzmi więc – Nie żyje 57-letnia pacjentka. Sprawę komentuje minister Łukasz Szumowski. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki. Jak poinformował wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski, poza wirusem miała też inne poważne schorzenia.

– Rodzina kobiety jest pod opieką. Nie ma zagrożenia dla ich zdrowia – przekazał minister zdrowia.

Informacja Ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego:

– Szanowni Państwo, jak już państwo wiecie, zmarła pacjentka w Poznaniu. Była zarażona koronawirusem. Miała współistniejące towarzyszące choroby. Wymagała przyjmowania leków obniżających odporność – powiedział Łukasz Szumowski. Złożył wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim zmarłej.

– To pokazuje powagę sytuacji. Pokazuje, że zagrożenie nie jest hipotetyczne. To jest poważna infekcja dla osób, które są słabsze – dodał.

– Wczoraj WHO ogłosiło stan pandemii. Zostanie dziś wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego – poinformował Szumowski. Co to oznacza? Szef resortu zdrowia przekazał, że “minister zdrowia może ograniczyć specyficzny sposób poruszania lub obrót niektórych produktów oraz może wprowadzić zakaz organizowania widowisk i zgromadzeń”.

– Mamy sytuację zagrażającą epidemii. W Polsce jest więcej osób, nie wszyscy są chorzy na koronawirusa. Odwoływanie planowych wizyt musi być bardzo dobrze przemyślane – mówił Łukasz Szumowski.

Redakcja