środa , 28 Październik 2020
Home » Aktualności » Kolejny rekord wykrytych zakażeń. Czeka nas ponura sobota.

Kolejny rekord wykrytych zakażeń. Czeka nas ponura sobota.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 9 622!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 167 230  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 3 524 osoby! Przybyło: 84 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 17 października br. – w 25 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 291 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 75 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 25 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Przeżywamy kolejny jesienny weekend. Mamy sobotę – od samego rana dzień jest niepogodny – wilgotny i chwilami pada deszcz. Wobec takiej a nie innej aury mamy prawo być w minorowych nastrojach. Pewne jest, że taka pogoda potrwa jeszcze trochę. To ważne, bowiem musimy pamiętać o tym, że do świąt mamy zaledwie 2 tygodnia a czeka nas jeszcze ogrom roboty na cmentarzach i wokół naszych domów. A tu zapowiedzi meteorologów nie pozostawiają żadnych złudzeń – tydzień poprzedzający Święto Zmarłych będzie w połowie mokry, w połowie słoneczny. Na ile trudno dzisiaj dokładnie to określić.  Już w kolejnych dniach na naszych łamach zamieścimy prognozę pogody na kolejne 15-16 dni, będziemy więc z wielkim prawdopodobieństwem wiedzieli jakie te święta będą i jaki będzie okres bezpośrednio je poprzedzający i bezpośrednio po nich. To ważne biorąc pod uwagę czekającą nas pracę na cmentarzach, jak również wyjazdy na groby naszych najbliższych. Nie czekając jednak na nic, postarajmy się zasadnicze prace na grobach i wokół nich zrobić jak najszybciej. Podobnie rzecz ma się z pracami w naszych przydomowych ogródkach i ogrodach. Reasumując nasze zapowiedzi powiemy tak – czeka nas zmienna pogoda. Również niedługo przesuniemy czas letni na zimowy co spowoduje, że czasu na nasze prace będzie coraz mniej a komfort ich wykonywania również może być nienajlepszy.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 90%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.39, zaś zmierzch około godz.: 18.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.12 zajdzie natomiast o godz. 17.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 34 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

17 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 46 minut i 46 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 33  minuty i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Augustyna, Ignacy, Laurentyna, Lucyna, Małgorzata, Marian, Rudolf, Rudolfa, Seweryna, Wiktor i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Małgorzata zapowiada, jakie będzie połówka lata”.

Mamy sobotę, rytm dzisiejszego dnia narzucony jest właśnie przez fakt brzydkiej pogody. Roboty przed nami jest co niemiara, czasu mamy mało a pogoda psuje nam szyki. Bowiem szybko zapadają ciemności. Z drugiej jednak strony mamy długie wieczory i noce, co powinno skutkować tym, że więcej niż zazwyczaj odpoczywamy. Wobec nadchodzącej zimy i okresu z małą ilością słońca jest to bardzo ważne. Wobec takich a nie innych realiów musimy się odnaleźć i funkcjonować. I byle do wiosny!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.

Redakcja