wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » PRZYPOMINAMY! Tylko lekarz może zwolnić od noszenia maski lub przyłbicy. Koniec z pobłażaniem.

PRZYPOMINAMY! Tylko lekarz może zwolnić od noszenia maski lub przyłbicy. Koniec z pobłażaniem.

Informacja jest prosta, oczywista i oczekiwana od dawna. Mianowicie – od soboty 10.10.2020 r. policja sprawdza w całym kraju przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa. Sprawdza i za nieprzestrzeganie nakazu będzie karać.

Od soboty w całym kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, np. w sklepie, w kościołach, autobusie, ale także na ulicy. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić mandat do 500 zł. Osoba, która np. z przyczyn zdrowotnych nie może nosić maseczki, lub przyłbicy będzie musiała na wezwanie funkcjonariusza okazać zaświadczenie lekarskie. Od dzisiaj nie ma więc miejsca w przestrzeni publicznej na buntowników w stosunku do nakazu jak również na niedowiarków w zakresie istnienia śmiercionośnego wirusa.

Apelujemy do wszystkich osób odpowiedzialnych za realizację wymogu w zakresie administrowanego przez siebie obiektu lub przestrzeni – wywiązujmy się należycie z tego obowiązku.

Apelujemy również do wszystkich nas – pilnujmy siebie ale również KAŻDEGO innego. Dzisiaj nie pora na manifestacje swojej inności, niezależności, itd. Pilnujmy i reagujmy na łamanie nakazu!  Nasze zdrowie w głównej mierze leży w znacznym stopniu w naszych rękach.

*** Czytaj: https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/84384-od-dzis-policja-sprawdza-w-calym-kraju-przestrzeganie-obowiazku-zakrywania-ust-i-nosa-

Redakcja