poniedziałek , 21 Czerwiec 2021
Home » Aktualności » Kolejny letni weekend stoi przed nami.

Kolejny letni weekend stoi przed nami.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 35 405 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 507 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

Za nami kolejny dzień roku – letni tydzień. Po raz pierwszy od dłuższego czasu dane nam było przeżyć go w miarę poprawnych letnich warunkach. W trakcie dnia a potem wieczorem padał jednak deszcz. Przy okazji, dosyć wyraźnie minęła nam połówka roku kalendarzowego i rok leci nam już ,,z górki”. Widać więc, że lato się rozkręca.

A dzisiaj od samego rana przychodzi nam funkcjonować w letniej rzeczywistości – jest pogodnie ale póki co nie za ciepło. Niebo jest pochmurne. Biorąc te pogodowe fakty pod uwagę, wielu z nas może się nie najlepiej czuć, tak poważne wahania temperatury nie służą bowiem dobremu samopoczuciu. Dotyczy to zwłaszcza osób z chorobami wieńcowo-naczyniowymi ( serca ). Na pocieszenie informujemy, że owa ,,lepsza”, ale również letnia pogoda utrzyma się niemal do 20 lipca a może i dłużej. Temperatura nie powinna w tym okresie przekroczyć +27oC. Przed nami jest więc piękny, typowo letni okres roku. Dużo zdrowia i radości na ten okres życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: piątek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 3 lipca br. – w 12 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 181 dniem roku, do jego końca pozostało więc 185 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 12 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +15oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 69%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.58, zaś zmierzch około godz.: 21.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.42 zajdzie natomiast o godz. 20.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 12 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 8 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 3 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 7 minut i 47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 12 minut i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anatol, Jacek, Korneli, Leon, Leona, Longin, Longina, Miłosław, Otto i Otton. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Upały lipcowe, mrozy styczniowe”.

Mamy letnią kanikułę. Pogoda sprzyja tym, którzy aktualnie przebywają na urlopach i wypoczynku. Nie do końca sprzyja również osobom pracującym zawodowo i tym którzy wakacje lub urlop spędzają w domu. W czasie wakacji, niezależnie od tego, czy aktualnie pracujemy, czy też wypoczywamy na urlopie ważna wydaje się być nasza troska o nas samych w zakresie wypoczynku i regeneracji sił. Wszakże nie jesteśmy maszynami, by harować ,,na okrągło”. We wszystkim co czynimy musimy mieć umiar. Wtedy będzie dobrze.

Pamiętajmy, że w bieżącym okresie mamy długie dni, warto więc znaczną część dnia spędzić na domowo-rodzinnym wypoczynku i ,,nic nie robieniu”. Wszakże mamy kanikułę i lato. Pomyślności.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja