poniedziałek , 21 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » ,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”. Rozpoczęliśmy zimowe ferie AD 2020.

,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”. Rozpoczęliśmy zimowe ferie AD 2020.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-image31340215

Czy dajecie Państwo wiarę temu, że od kilku godzin przeżywamy druga dekadę stycznia 2020 r.? Za nami jest więc pierwsza dekada tego miesiąca. Mamy sobotę, a więc przeżywamy 2 styczniowy weekend, tym razem 2-dniowym weekend. Wspaniała to perspektywa. Pogoda za oknem jest brzydka – jest wilgotno i chłodno. Przy takiej pogodzie jaką aktualnie mamy, będziemy mieli dla siebie, rodziny i znajomych więcej wolnego czasu, więcej możliwości domowego odpoczynku, itd. Już na samą myśl o tym, serce nam się raduje. Przypominamy niedowiarkom, że oto od wczorajszego popołudnia przeżywamy tegoroczne 2-tygodniowe zimowe ferie. I tutaj na usta ciśnie się zasadnicze pytanie – mianowicie jaka w tym czasie będzie pogoda? Ale o tym napiszemy w czasie. Od razu jednak uprzedzamy, ze nie będzie to prognoza zimowa.

Tak bardzo podkreślamy zdarzenia i fakty które aktualnie mają miejsce, ale również które mają dopiero nastąpić, by w pełni oddać to, jak bardzo szybko czas upływa. Przecież tak całkiem niedawno świętowaliśmy, witaliśmy nowy rok, a tu już zbliżamy się do połowy stycznia. I tak dzień za dniem czas będzie nam upływać i nawet się nie spostrzeżemy a nadejdzie przedwiośnie a potem piękna wiosna. Zanim jednak to się stanie musimy trochę poobcować z zimą i ,,nacieszyć” się jej urokami – jakiekolwiek one by nie były.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 11 stycznia br. w 21 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 11 dniem roku, do jego końca pozostało więc 355 dni ( rok 2020 jest bowiem rokiem przestępnym ).

Przeżywamy 21 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +5oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC!!! Dzień z rana jest bardzo wilgotny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne wyraźnie pójdzie w górę i wynosić będzie w granicach 755 – 748 mmHg!!!!, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 83%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 16.05 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i  23 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 21 minut i 1 sekundę. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 59 minut, 4 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 21 minut i 1 sekundę!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hilary, Honorata, Hortensja, Hortensjusz, Matylda i Krzesimir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”.

Jak wspominaliśmy, czas biegnie jak szalony, a my nie mamy na to żadnego wpływu. Czy tak jest na pewno? Jak sobie z upływającym czasem ,,radzić”? Czy można w jakiś sposób go wyhamować? Chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zwolnienie tempa naszego życia. Nich ono stanie się mniej intensywne. Podarujmy sobie co dnia dłuższe chwile na wypoczynek i przemyślenia. Pilnujmy tego bezwzględnie. To jedyna rada jaka przychodzi nam na myśl w tej chwili.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja