wtorek , 15 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » Jesień w pełnej jej krasie powitamy już za tydzień.

Jesień w pełnej jej krasie powitamy już za tydzień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 605!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 75 134 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 227 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

kogutW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Jest wtorek. Przeżywamy ostatni pełny tegoroczny letni weekend. Od 1 września przezywamy tzw. jesień meteorologiczną. Już za kilka dni przygotowywać się będziemy do pożegnania lata, bowiem jesień idzie. Za niecały tydzień będziemy żegnać lato i szykować się do powitania w wtorek 22 września  astronomicznej jesieni.  A potem w kalendarzu. W ostatnich dniach mamy bardzo pogodne dni. Takie zwiastujące babie lato. Przeżywamy więc godnie i efektywnie te ostatki tegorocznego lata. Już chociażby z tego tytułu zasługują one na szczególne potraktowanie i przeżycie. Wszystko jednak zdeterminuje pogoda. Ona bowiem ułatwi nam lub utrudni efektywne i efektowne przeżycie tego czasu. Cały czas mamy jednak nadzieję, że będzie to pogodny okres.

W tym miejscu musimy poinformować naszych czytelników, że oto wreszcie w naszych lasach są grzyby. Pierwsze egzemplarze dotarły już do naszej redakcji. Aktualnie panująca pogoda zapewne wegetacji grzybów pomoże. Nie ma więc na co czekać – ruszamy do lasu po grzyby, świeże powietrze oraz miłe chwile. Powodzenia. I pamiętajmy, że oto mija nam już połowa września.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 15 września br. – w 87 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 259 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 107 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 87 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +28oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.50, zaś zmierzch około godz.: 19.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.23 zajdzie natomiast o godz. 19.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest 4 godzin i 32 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 1 godzinę i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

15 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 48 minut i 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 31 minut i 59 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Albin, Budzigniew, Kaja, Maria i Nikodem. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Zwycięzca to ten, który wstaje nawet wtedy, kiedy nie może”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewielka to sztuka być mądrym między głupimi”.

Czy dacie Państwo wiarę temu, że mijają właśnie 2 pełne tygodnie nowego roku szkolnego? I co? Zapewne szkolna machina ruszyła już na całego. Innymi słowy rozpoczęła się zwyczajowa harówa. Taki jednak nasz los. Nie przejmujmy się tym jednak aż nadto. Dla równowagi w naszym samopoczuciu powiemy tak – czymże jest czas szkolny w porównaniu z czasem naszej czynności zawodowej? Niejeden z nas powiedziałby, że jest ,,sielanką”. Niech więc tak będzie i tego się trzymajmy. Młodzi- dajcie temu wiarę. Im dalej w las, tym więcej drzew. Problemy narastają a czas umyka niemiłosiernie szybko. Mija bezpowrotnie!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja