poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » ,,Jak w czerwcu pogoda służy, rolnik tylko oczy mruży”. W dniu dzisiejszym w kościele katolickim wspominamy Św. Piotra i Pawła.

,,Jak w czerwcu pogoda służy, rolnik tylko oczy mruży”. W dniu dzisiejszym w kościele katolickim wspominamy Św. Piotra i Pawła.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 34 154 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 444 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

Za nami są już pierwsze 2 dni letnich wakacji AD 2020! Tak się złożyło, że pogoda w tym okresie jest aż nadto letnia. Tropikalne upały spowodowały, że te pierwsze wakacyjne dni były dla nas bardzo trudne. Cóż jednak począć, miejmy nadzieję, że z dnia na dzień aura będzie się stabilizować na znośnym dla lata poziomie.

Czas płynie bezlitośnie i szybko. Trwają wakacje i to jest właśnie miernik obecnie upływającego czasu. I tak – tydzień po tygodniu również i te wakacje miną, tak samo jak mija w naszym życiu wiele spraw. Dlatego właśnie powinniśmy mieć do wielu spraw ( jeśli nie wszystkich ) właściwy dystans. Przypominamy również, że w kościele katolickim wspominamy dzisiaj św. Apostołów Piotra i Pawła. To wielkie kościelne święto, niech jego cząstka zawita pod dachy naszych domów ale nade wszystko do naszych umysłów. A za oknem mamy deszczowy dzień. Oby tylko deszcz nie przerodził się w ulewę albo inne ekstremalne zjawisko pogodowe.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: poniedziałek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 29 czerwca br. – w 8 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 177 dniem roku, do jego końca pozostało więc 189 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 8 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +29oC, w tej chwili wynosi około +27oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +32oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 54%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.55, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.39 zajdzie natomiast o godz. 21.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 19 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 8 godzin i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 29 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 3 minuty i 45 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 16 minut i 20 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Paweł i Piotr, Benedykta i Iweta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Trzeba żyć i łapać chwile,  nawet tą ostatnią”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak w czerwcu pogoda służy, rolnik tylko oczy mruży”.

Przeżywamy pierwszy wakacyjny tydzień. Wierzymy, że każdy z nas, a nade wszystko dzieci, do wakacyjnego wypoczynku będzie miało wiele okazji. Wszystko jednak zależy od nas samych. A form naszego wypoczynku może być wiele. Pamiętajmy również, że by dobrze i efektywnie wypocząć nie musimy wyjeżdżać za granicę.  Wszystkim naszym czytelnikom, oraz ich najbliższym życzymy udanych wakacji. Być może również spędzonych we własnym domu, byle tylko te dni były inne od tych niewakacyjnych, byle dały nam wypocząć i zrelaksować się.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja