niedziela , 31 Maj 2020
Home » Aktualności » Dzisiaj trudno jest przewidzieć rozwój sytuacji. Nadal trwamy w kwarantannie domowej! #Zostanwdomu!

Dzisiaj trudno jest przewidzieć rozwój sytuacji. Nadal trwamy w kwarantannie domowej! #Zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają następująco: 2554 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 43 osoby!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Bieżący tydzień wyraźnie leci nam już z górki. Przyniósł ze sobą przeciętną i zimną pogodę – od rana po sam wieczór i noc. Za dnia na niebie pokazało się słońce, ale nie zdołało nagrzać otaczającego nas świata na tyle byśmy mogli mówić, że było ciepło. Podobnie ma być przez kolejne dni, ale ma być coraz cieplej z dnia na dzień. Taka wiadomość musi być budująca. I taka jest. Miesiąc kwiecień rozkręca nam się na dobre. Za sobą mamy również 1 dzień kwietnia, a więc dzień w którym mogliśmy sobie pozwolić na odrobinę kłamstewka. W tym roku jednak ze względu na koronawirusa uznaliśmy, że nie pora na psoty i żarty. Stad tez w dniu wczorajszym na naszych łamach takowe się nie pojawiły.

Tymczasem dzisiaj Niebiosa sprzyjają nam z poprawną pogodą co umożliwi nam nadrabianie wszelkich zaległych prac jakie mamy po zimie w naszych ogrodach, na podwórkach i w obrębie naszych zabudowań. Śpieszmy się więc z tymi pracami, bowiem nie znamy godziny, w której pogoda może nam te prace uniemożliwić. Coraz wyraźniej spoglądajmy więc w stronę zbliżających się świąt. Dzieli nas od nich 8 dni. Do Wielkiego tygodnia mamy tych dni zaledwie 3! Widzicie więc Państwo, że nic nie przesadzamy mówiąc, że święta ,,pędzą” do nas w niesamowitym tempie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 2 kwietnia br. – w 13 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 93 dniem roku, do jego końca pozostały więc 273 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 13 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 55 – 40%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.45, zaś zmierzch około godz.: 19.53.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.19 zajdzie natomiast o godz. 18.20 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 1 minutę. Noc będzie więc miała 10 godzin i 59 minut. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 58 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godzinę i 2 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 2 kwiecień jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 21 minut i 18 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 58 minut i 47 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Laurencja, Franciszek i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi”.

Wiosenna praca oczywiście musi być wykonana. Pamiętajmy jednak, że nie tylko praca człowiek żyje. Potrzeba nam równolegle wiele wypoczynku i rekreacji, zwłaszcza na świeżo po zmianie czasu zimowego na letni. A tak swoja drogą – jak tam Państwo adoptujecie się do nowej czasowej rzeczywistości. Trudno? Uspokajamy – po okresie przejściowym nasz ewentualny dyskomfort poprawi się zdecydowanie. A my nawet nie zauważymy, że wstajemy o 1 godzinę wcześniej, natomiast zdecydowanie zauważymy fakt, że dzień będzie dłuższy wieczorem. Możemy się przecież umówić, że ową ,,pozyskaną” godzinę spożytkujemy na wypoczynek, spotkanie w gronie rodziny, degustowanie się urokami wiosny a potem lata. Wszystko jednak w ramach narodowej kwarantanny!

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartek.

Redakcja