sobota , 11 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Czeka nas przedostatni ,,pełny” ( 2-dniowy ) weekend tegorocznego lata. Miłego wypoczynku życzymy.

Czeka nas przedostatni ,,pełny” ( 2-dniowy ) weekend tegorocznego lata. Miłego wypoczynku życzymy.

Dzień po dniu mijają w zastraszającym tempie. A my wraz z upływem czasu jesteśmy coraz starsi. I niby jest to normalne, ale dlaczego ten czas mija tak szybko? Żywo w pamięci mamy jeszcze początek lata, a tutaj za kilka dni przyjdzie nam się z nim żegnać ( 22 września br. ). Jakie to pożegnanie będzie? Pogodne, ciepłe i słoneczne, czy też przebiegać będzie w szarudze charakterystycznej dla brzydkiej jesieni? My mamy nadzieję, że pożegnanie lata a zarazem powitanie jesieni nastąpi w przyjemnych okolicznościach. Powoli również powinniśmy się przygotowywać do zimy, mamy tutaj na myśli przetwory warzywne i owocowe,  warzywa, owoce, ale również drewno opałowe i węgiel. Pamiętajmy, że coraz mniej przebywamy na słońcu,  a to wiąże się z pogorszeniem naszego samopoczucia i ogólnej kondycji psycho-fizycznej. Stąd też bardzo mocno zachęcamy do długiego, czynnego przebywania na dworze. A kiedy uda się to połączyć ze sportem, to będzie to strzał w dziesiątkę. Tymczasem nie zapominajmy o dzisiejszej 13-tce w dzisiejszej dacie, cokolwiek by ta cyfra dla poszczególnych osób nie znaczyła.

weekendCzekamy również na nadejście przedostatniego ,,pełnego” letniego weekendu. Już za kilka godzin stanie się on faktem. Mamy więc w naszych porannych informacjach bardzo miły akcent dla każdego.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 13 września br. w 85 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 257 dniem roku, do jego końca pozostało więc 108 dni.

Przeżywamy 85 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia spadnie do około +23oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.46, zaś zmierzch około godz.: 19.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.19 zajdzie natomiast o godz. 19.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 42 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Ta różnica oczywiście nadal jest na korzyść dnia, jednak jest coraz mniejsza. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 13 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 37 minut, 52 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 42 minuty i 13 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Amat, Aureliusz, Eugenia i Filip. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu, szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Człowiek dobry będzie się doskonalił, zły stawał się coraz gorszy, bo występek, cnota i czas nigdy nie stoją w miejscu”.

Patrząc na kalendarz widzimy, że mamy dzisiaj 13-tego. Dla przesądnych jest to pechowa trzynastka, dla obojętnych normalny dzień w kalendarzu. Są jednak i tacy, którzy uważają 13-tego za szczęśliwą cyfrę i datę. Niech więc każdy z nas według swoich indywidualnych przekonań i praktyk. Nie zawadzi jednak w dniu dzisiejszym brać poprawkę na wszystko i wszystkich którzy nas otaczają. Oprócz tego, że mamy dzisiaj 13-tego, to najnormalniej w świecie od kilkunastu godzin mamy piątek –  tydzień więc dogorywa. Czyli co? Ano to, że na horyzoncie mamy kolejny weekend, niestety ostatni pełny letni weekend.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja