niedziela , 18 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » ,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”. Mamy środek tygodnia.

,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”. Mamy środek tygodnia.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 3 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 15 698!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 735 406  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 44 360 osób! Przybyło: 309 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Od kilku godzin przeżywamy środę pierwszego tygodnia marca. Tak, tak – to już marzec. Mamy więc prawo oczekiwać, że jak na marzec wypada, pogoda powinna powoli zmierzać w kierunku standardów wiosennych. Tymczasem na dworze w ostatnich dniach panuje taka sobie pogoda. Taka aura nie jest za bardzo korzystna dla naszych organizmów, ptactwa i zwierząt na dworze ( nocny mróz ). Według meteorologów stopniowo nadchodzić będzie ocieplenie. Ale w tym zakresie nie będzie żadnego szaleństwa. Jest więc szansa na to, że zmienią się dość radykalnie warunki meteopatyczne. Na myśli mamy oczywiście nagłe i znaczny skok ciśnienia i temperatury. Jest to niekorzystne zwłaszcza w zakresie chorób sercowych, oraz naszej psychiki. Zły wpływ takiej pogody ma zwłaszcza wpływ na osoby  starsze i schorowane. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko co w tym zakresie nas czeka już za kilka dni będzie za nami a przed nami będzie już tylko piękna i stabilna wiosenna pogoda. Tymczasem mamy środę 3 marca ( 03.03.2021 r. ) a do końca roku pozostały 303 dni, możemy więc powiedzieć, że marzec obchodzi w dniu dzisiejszym swoje imieniny.  Niech i tak będzie. A na dworze mamy słoneczną pogodę. Chwilami pada drobniutka mżawka. Taki stan pogody z samego rana wyrokuje nasze dobre nastroje na cały dzień.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 4 minuty i 55 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 18 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 3 marca br. – w 72 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 62 dniem roku, a do jego końca pozostały 303 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 72 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura zmieni się, ale wyraźnie ma być powyżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 757 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.51, zaś zmierzch około godz.: 18.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.25 zajdzie natomiast o godz. 17.31 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 4 minuty i 55 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

2 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 15 minut i 10 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 4 minuty i 55 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzkość stale kroczy naprzód, ale człowiek pozostaje ten sam”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”.

Patrząc za okno nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić naszych czytelników do spędzenia ,,odrobiny” czasu na dworze. Za oknem bowiem mamy słoneczny poranek i jest pięknie. W dalszym ciągu narażeni jesteśmy na zabójcze oddziaływanie smogu, co powoduje, że wychodzenie na dwór w terenach zurbanizowanych jest więc wielkim ryzykiem. Trzeba więc w miarę możliwości ,,uciekać” głęboko w las lub do parku. Tylko tam możemy bowiem liczyć na szczyptę czystego powietrza.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja