wtorek , 4 październik 2022
Home » Aktualności » Co w pogodzie piszczy? Idzie zima???

Co w pogodzie piszczy? Idzie zima???

Mamy zaawansowaną jesień. Ale idzie zima – ta w kalendarzu z całą pewnością.  Miesiąc listopad dogorywa a przed nami rozpościera się grudzień – miesiąc z Adwentem i pięknymi świętami. Jak co roku, również teraz stawiamy sobie pytanie – jaka czeka nas w tym cudownym okresie pogoda? Wiemy wszakże, że ta może swoimi urokami upiękrzyć grudzień. Bywają również takie lata, że aura okres przedświąteczny i świąteczny oszpeca. Jak będzie więc w tym roku? Na tak postawione pytanie próbuje odpowiedzieć portal informacyjny www.wiadomosci.wp.pl Chcesz poznać szczegóły tej prognozy poczytaj szczegółowy materiał.

INFO portalu www.wiadomosci.wp.pl

*** Po pierwszych nieśmiałych zapowiedziach meteorolodzy nie mają już wątpliwości w sprawie pogody. Pierwszy atak zimy w Polsce nastąpi na początku grudnia. Ochłodzenie potrwa kilka dni i prawie cały kraj znajdzie się pod śniegiem.

Atak zimy na początku grudnia. Mapa zasięgu pokrywy śniegu. Kolorem niebieskim oznaczono grubość od 5 do 10 cm.

Atak zimy na początku grudnia. Mapa zasięgu pokrywy śniegu. Kolorem niebieskim oznaczono grubość od 5 do 10 cm.

Nie będzie to śnieg, który kilka godzin po opadach stopi się i zniknie. Dzięki trwającemu przez wiele dni ochłodzeniu i temperaturom na lekkim minusie pokrywa śnieżna utrzyma się aż do 5-6 grudnia. Na większości terytorium Polski śnieg ma utworzyć pierzynkę o grubości 7-8 centymetrów, a w regionach podgórskich nawet 10 cm.

Taki scenariusz przewidują prognozy oparte dwóch różnych komputerowym modelach przewidywania pogody – europejskim i amerykańskim. Według tych danych prawdopodobieństwo opadów śniegu sięga już 70 procent. Mało tego, zmieniła się właśnie prognoza dla pierwszych dziesięciu dni grudnia. Polska ma znaleźć się strefie zimowych anomalii. Będzie mrozić i będzie chłodniej w porównaniu do średniej wieloletniej.

*** Szczegóły czytaj i oglądaj tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/pogoda-jest-mapa-ataku-zimy-prawie-cala-polska-pod-sniegiem-6450264239331457a

Redakcja