wtorek , 7 luty 2023
Home » Aktualności » 100-lat dla byłego Wikarego Parafii Rudy księdza Marcina Kutka!

100-lat dla byłego Wikarego Parafii Rudy księdza Marcina Kutka!

tulipanyBierzący okres obfituje w naszym kręgu w dużą ilość solenizantów urodzinowych. Pośród tej plejady osób jest również ksiądz Marcin Kutek, były Wikary naszej Parafii. W dniu wczorajszym – 23.02.2020 r. ksiądz obchodził swoje urodziny. Dzisiaj w Jego stronę  – do Pyskowic kierujemy więc nasze najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Księdzu Marcinowi życzymy wiele zdrowia, radości oraz tego, aby jego dawna Parafia Rudy stały się dla Niego miejscem szczególnym i ważnym. Wszyscy dawni parafianie śpiewają dzisiejszemu solenizantowi 100 LAT!

Ks. Marcin Kutek do dalszej pracy duszpasterskiej skierowany został do Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach. Sympatycznemu księdzu życzymy wszelkiej pomyślności w dalszym życiu i posłudze duszpasterskiej w nowej Parafii.

*** Ksiądz Marcin Kutek do naszej Parafii przybył na praktyki diakońskie. I pozostał u nas.

Ksiądz Wikary obchodził wczoraj swoje 35 urodziny. Ks. Kutek pochodzi z Bytomia dzielnicy Miechowice. Jesteśmy przekonani, że Matka Boża Pokorna ( Rudzka ) otoczy Go swoją nieustającą opieką.

Dzisiaj możemy już z całą pewnością powiedzieć, że były Wikary ks. Marcin na stałe wrósł w naszą parafię. Jego aktywność postrzegaliśmy na wielu płaszczyznach – religijnej, ale również społecznej, gdzie uczestniczył w wielu elementach naszego życia. Za to wszystko składamy księdzu wielkie Bóg Zapłać!

Redakcja

Kutek 1Kutek 2Kutek 3SONY DSC