środa , 4 Sierpień 2021
Home » Aktualności » UWAGA: Znowu będzie silnie wiało. Możliwa nocna wichura! Ta noc nie będzie spokojna!

UWAGA: Znowu będzie silnie wiało. Możliwa nocna wichura! Ta noc nie będzie spokojna!

Z ostatniej chwili: Ta noc nie będzie spokojna.  Bądźmy czujni i zachowajmy daleko idącą ostrożność. Czytaj:  https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/wir-nizowy-julia-w-polsce-10-wojewodztw-z-alertem-rcb,316218,1,0.html

Synoptycy prognozują na niedzielę i no z niedzieli na poniedziałek silny wiatr. Poniżej przedstawiamy wstępną ocenę zagrożenia przed silnym wiatrem w powiecie raciborskim. Przestrzegamy więc wszystkich przed ewentualnymi skutkami. Wielce prawdopodobne są przerwy w dopływie prądu, zagrożenie dla osób, drzew, dachów domów i innych zabudowań, itd. Podejmijmy więc wszelkie działania aby w pełni się zabezpieczyć. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

*** Synoptycy prognozują silny wiatr,

*** Prognoza zagrożeń meteorologicznych (dot. województwo śląskie – pow. raciborski),

*** silny wiatr/3 (ekstremalny wiatr),

*** zjawisko/stopień: Silny wiatr/3,

*** obszar: Województwo śląskie – powiat raciborski,

*** opis: Przewiduje się wieczorem w niedzielę 23.02.2020 r. oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek 23/24.02.2020 r.  silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 70 km/h, z porywami do 110 km/h, lokalnie do 115 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

*** uwagi: Prognoza przedstawia orientacyjny przebieg. Jeżeli prognozy nie ulegną zmianie, wówczas zostanie wydane ostrzeżenie.

*** Data i czas wydania: 22.02.2020 r.

Autor: służby METEO

Redakcja