niedziela , 14 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Znalazł sobie łatwe źródło utrzymania.

Znalazł sobie łatwe źródło utrzymania.

Ta informacja dotyczy osób łatwowiernych i mających bezgraniczne zaufanie do osób ze swojego kręgu towarzyskiego. Bardzo często, są to osoby starsze. Informacja pokazuje jak nie należy postępować, by najzwyczajniej w świecie ktoś nas nie wyrolował. A jak się to robi można poczytać poniżej. Dobrze, że policja swoim sprawozdaniem z tego typu zjawisk wyczula nas na panujące zagrożenie.

Kuźniańscy kryminalni zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 29-latkowi aż 47 zarzutów. Mężczyzna włamał się na konto bankowe przy pomocy cudzej karty płatniczej. Za popełnione przestępstwa 29-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Początek historii miał miejsce w sierpniu 2018 roku, kiedy dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej uzyskał informację od 63-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, że z jego konta w tajemniczy sposób znikają pieniądze. Policjant ustalił, iż mężczyźnie od czasu do czasu pomaga 29-latek, który ma dostęp do jego karty bankomatowej. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przyjrzeli się bliżej “opiekunowi”. Okazało się, że mężczyzna w okresie od lutego do lipca ubiegłego roku, z konta poszkodowanego, bez jego wiedzy i zgody, wypłacał pieniądze oraz kupował różnego rodzaju artykuły spożywcze. 29-latek okradł w ten sposób 63-latka na kwotę około 10 tysięcy złotych.

Kuźniańscy stróże prawa przedstawili 29-letniemu mieszkańcowi powiatu raciborskiego aż 47 zarzutów włamania na konto bankowe. Podejrzany przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Redakcja