piątek , 23 luty 2024
Home » Aktualności » Zastanów się dwa razy, zanim zadzwonisz.

Zastanów się dwa razy, zanim zadzwonisz.

Zastanów się dwa razy, zanim zadzwonisz. Za bezpodstawne wezwanie policji grozi kara! Czyn ten może narazić kogoś na utratę zdrowia, bądź życia! Ktoś potrzebuje pomocy, a ty dzwonisz żeby sobie zrobić żart lub porozmawiać o pogodzie? Pozwól nam ratować i pomagać – apeluje policja.

A więc – Zastanów się dwa razy, zanim zadzwonisz. Za bezpodstawne wezwanie policji grozi kara!

“Brak prądu na klatce schodowej”, “samochód nie może zapalić, proszę o podanie rozkładu jazdy autobusu” – takich i podobnych zgłoszeń policja odnotowuje ciągle dużo. Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się, czy sprawa, którą zgłaszamy, wymaga interwencji policji.

Pamiętajmy o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy! Każde bezpodstawne wezwanie policji, może doprowadzić do sytuacji, w której narażone zostanie zdrowie lub życie innej osoby. Darmowy numer nie oznacza, że mamy dzwonić w wolnej chwili i mówić o rzeczach, które w żaden sposób nie zagrażają naszemu życiu.

Osoba, przez którą zostaniemy bezpodstawnie wezwani, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo znacznej grzywny.

Redakcja