piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Covid-19 pochłonął minionej doby 603 osoby!!! Mimo wszystko mamy pogodny jesienny dzionek.

Covid-19 pochłonął minionej doby 603 osoby!!! Mimo wszystko mamy pogodny jesienny dzionek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 18 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 19 883!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 772 823  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 11 451 osób! Przybyło: 603 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w środku przedostatniego ,,normalnego” tygodnia roku. Za nami są piękne, jesienne i słoneczne ostatnie dni. O pięknie tych dni mógł przekonać się każdy kto tylko wysłuchał naszych rad, by te dni spędzić na dworze w przeuroczym jesiennym słońcu. I rzeczywiście było i jest pięknie. Przed nami stoi również pięknie zapowiadająca się druga połówka tygodnia w trakcie której liczymy na to, że pogoda będzie równie dobra co ostatnio.

Jest więc szansa na to, że matka natura zrekompensuje nam również dzisiaj fakt skracania się długości dnia na rzecz nocy. W zamian za coraz krótszy dzień otrzymujemy potężną dawkę jesiennego słońca. Popatrzmy jednak na zjawisko krótkich dni z drugiej ( pozytywnej ) strony. Krótszy dzień oznacza dłuższe wieczory, dłuższe ( ciemne ) poranki i dłuższą noc w trakcie których możemy w sposób wręcz kapitalny regenerować nasze organizmy i odpoczywać. Jednym słowem – nie ma więc tego złego, co by na dobre nie wyszło. Na pocieszenie wszystkim malkontentom podajemy, że coraz bliżej znajdujemy się od najkrótszego dnia w roku od którego to dnia zacznie przybywać ( 50 minut ).

Na cały dzisiejszy dzień życzymy naszym czytelnikom wiele spokoju i radości z mijającego dnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 18 listopada br. – w 57 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 323 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 43 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +11oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.29, zaś zmierzch około godz.: 16.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.05 zajdzie natomiast o godz. 15.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 53 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 7 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 49 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

18 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 31 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 48 minut  i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Leonard, Aniela, Otto, Otton, Tomasz, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela i Józefa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto bagatelizuje zło, ten jest mu poddany”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Wygląda na to, że czeka nas cieplejszy wymiar jesieni. Już poranna pogoda zwiastuje nam, że aura umożliwi nam spędzenie dłuższego odcinka dnia na dworze. A może kolejne – robocze dni będą podobne – bo przecież mamy na dworze wiele jesiennych zaległości. Dotyczy to zarówno naszych ogródków, jak i podwórek i obejść. Jeśli tylko będzie to możliwe to zachęcamy do aktywnego i efektywnego spędzenia każdego kawałka dnia na dworze. Poza tym, za wszelką cenę szukajmy dla siebie słońca. Ono dla naszego zdrowia i samopoczucia jest zbawienne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej środy.

Redakcja