poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » Za nami prawdziwe piekło pogodowe. Temperatura spadła o niemal 15°C!!! Leczymy rany.

Za nami prawdziwe piekło pogodowe. Temperatura spadła o niemal 15°C!!! Leczymy rany.

Witamy wszystkich naszych czytelników  w czwartek 27 czerwca br., w 6 dniu LATA 2019. Jak więc widzimy, lato trwa na dobre. Po wcześniejszych – jeszcze wiosennych upałach w ostatnich dniach mamy istny tropik. A w sposób szczególny doświadczyliśmy tego w dniu wczorajszym. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że 26 czerwca 2019 r. był najgorętszym dniem od wielu dziesięcioleci!!! W tym miejscu nie ma się co licytować w zakresie tego gdzie i ile przygrzało, skoro wszędzie mieliśmy ponad +38oC w cieniu. A poza nim ( w słońcu )? 39,40,41oC!!!, a może nawet więcej. Piszemy o rzeczach i zjawiskach ekstremalnych i niesamowitych a dodatkowo niewyobrażalnych w naszej strefie klimatycznej. Jak podają niemieckie media – tego typu warunki i temperatura w przeszłości miały miejsce w latach czterdziestych minionego stulecia.

Tymczasem meteorolodzy na najbliższe dni nie przewidują znaczących zmian pogodowych. Będzie chłodniej, ale drastycznego ochłodzenia nikt nie przewiduje. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze a każdy z nas ma je tylko jedno.

Jak dobrze wiemy, od środy 19 czerwca br. cała nasza dzieciarnia, ale i trochę starsi uczniowie szkół średnich rozpoczęli wakacje. W tym dniu już od samego rana słychać było głośne tupanie nogami na znak zniecierpliwienia. Mówiono tak – jeszcze tylko akademia szkolna z okazji zakończenia roku szkolnego, jeszcze tylko odebranie świadectwa, no może w niektórych przypadkach ….. drobne lanie, lub ochrzan ze strony rodziców i już będą wakacje. I wakacje nadeszły, a dzisiaj przeżywamy ich już kolejny dzień. Miłego wypoczynku życzymy, dobrej pogody i wielu miłych wrażeń i doznań. Korzystajmy z każdego dnia kanikuły, bowiem czas upływa niemiłosiernie szybko i nawet się nie spostrzeżemy a nastanie wrzesień. A wtedy wiadomo co stać się musi.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 27 czerwca br. – w 6 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 178 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 187 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 6 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +24oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +25oC, w tej chwili wynosi około +25oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.53, zaś zmierzch około godz.: 21.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.38 zajdzie natomiast o godz. 21.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 27 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 1 minutę i 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 18 minut i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bożydar, Cyryl, Joanna, Władysław, Władysława i Włodzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy nie wiesz dokąd iść, sama cię droga poprowadzi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy święty Jan łąkę kosi, lada baba deszcz uprosi”.

Wakacje rozkręcają się na dobre. Wiele dzieci rozjechało się po kraju i zagranicę, gdzie będą odpoczywać w ramach wakacyjnego wypoczynku. Wszyscy jednak nie wypoczywają poza swoim domem. Z różnych przyczyn. Mamy jednak nadzieję, że również dla tych dzieci i młodzieży w naszej lokalnej przestrzeni znajdzie się wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkie te osoby, by wakacje spędzać w naturze z dala od telewizora i komputera. Wakacje są bowiem po to, by odmienić radykalnie styl naszego życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja