wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za 3 dni pożegnamy 2021 r.

Za 3 dni pożegnamy 2021 r.

Przeżywamy 29 dzień miesiąca grudzień 2021 r. Tegoroczne Boże Narodzenie jest już zdecydowanie za nami. Środa jest 8 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem mamy okres przejściowy pomiędzy warunkami zimowymi a jesiennymi. Ma bowiem nadejść ocieplenie. A dzisiaj termometry nad ranem wskazywały tylko – 2oC!!!

Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 1 minutę i 24 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka zima a po niej wiosna. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 15 571!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 4 080 282  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 95 707 osób! Przybyło: 794 zmarłych!!! ( są to dane za wtorek).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet okresowo wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Na myśli mamy poddanie się szczepieniu przeciwko Covid. Z całą pewnością nie zaszkodzi również dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Piętnujmy również łamanie powyższych obostrzeń i nakazów.

*** Do końca roku 2021 pozostały nam niespełna 3 dni. Niewiele więc czasu pozostało nam do powitania nowego roku. Ostatnie dni roku zazwyczaj sprzyjają temu by zrobić podsumowanie tego co jest za nami, oraz by zakreślić wstępne plany na kolejny rok. Nie trzeba być wytrawnym myślicielem, by wiedzieć, że podstawą tego co było, jak i tego co będzie jest nasze dobre zdrowie. Kiedy ono dopisuje, to wtedy wszystkie sprawy toczą się lepiej. Patrząc na prognozy pogody widzimy, że czekają nas chłodniejsze noce i dni bliskie zera. Nie będzie to więc zima z prawdziwego zdarzenia, warunki pogodowe staną się jednak znośniejsze dla naszych organizmów. Bardzo mocno namawiamy wszystkich naszych czytelników, aby w takich warunkach bywać dłużej na dworze. Z rana niebo jest zachmurzone, pamiętajmy jednak, że potrzebujemy każdej dawki promieni słonecznych, oczywiście warunek jest jeden – mianowicie słońce musi pojawić się na niebie. Przyjemnego dnia życzymy.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 29 grudnia br. – w 8 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 363 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 2 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 8 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 735 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 92%, prawdopodobieństwo opadów 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 6 minut i 56 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 53 minuty i 4 sekundy. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 3 minuty i 27 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 49 minut i 9 sekund. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

29 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 16 minut i 38 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 minuty  i 27 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dawid, Dominik, Tomasz  oraz  Domaradz, Ebrulf, Ekhard, Gerard, Gerarda, Gosław, Honorat, Jonatan, Krescencjusz, Krescens, Krescenty, Marceli, Marcin, Prymian, Radowit, Saturnin, Tadea, Trofim, Wiktor.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Nienawidzą Cię, bo niczego im nie zazdrościsz…”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Późna zima, długo trzyma”.

Z dnia na dzień dnia powinno nam przybywać, najpierw powoli a potem coraz więcej. Powszechnie mówi się, że na Nowy Rok dnia przybywa o barani skok. Trudno zdefiniować ten ,,skok” zwłaszcza w wymiarze czasowym. Ale coś nam się wydaje, że musi on być zauważalny dla oka skoro od pokoleń wspominają o tym ludowe porzekadła. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe widzimy, że trudno jest w perspektywie 2 tygodni mówić o realnej dużej zimie. Mróz owszem przytrafi się, ale tylko nocą, większego śniegu póki co nie widać.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja