wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za 2 tygodnie przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia AD 2020.

Za 2 tygodnie przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia AD 2020.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 10 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 13 749!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 102 096  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 21 630 osób! Przybyło: 470 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Do świąt pozostały nam równe 2 tygodnie. Dokładnie za tyle dni przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia a więc jeden z najcudowniejszych dni w roku. Powoli więc musimy robić niezbędne zakupy i wykonywać konieczne prace przygotowawcze do świąt. A w związku z tym musimy już mieć wizję tych świąt. Za nami jest już 1 tydzień Adwentu i 2 niedziela Adwentowa. Każdy z nas mógł ją spędzić na swój sposób, jednak wiele osób tradycyjnie odwiedziło jarmark w rudzkim Opactwie, gdzie pomimo koronawirusa trwa tegoroczny jarmark adwentowy. Jak zwykle czas spędzony w Opactwie jest okresem spędzonym w miłej świątecznej atmosferze. A na dworze pogoda dzisiaj przypominać będzie zbliżającą się zimę. Wystarczy spojrzeć za poranne okno. W ten sposób nieuchronnie zbliżamy się do kalendarzowej zimy. Jaka ta zima będzie w realu trudno dzisiaj jednoznacznie przesądzać. Nie ukrywamy jednak, że my liczymy na zimę w pełnej krasie ale w wymiarze umiarkowanym.

W dniu dzisiejszym w kalendarzu mija pierwsza dekada grudnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 10 grudnia br. – w 79 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 345 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 21 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 79 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.55, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.34 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 6 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

9 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 13 minut i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 minut  i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Brajan, Daniel, Judyta, Maria, Andrzej i Julia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Takt polega na tym, że wiesz jak daleko możesz posunąć się za daleko”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy ptaki o północy latają, mroźną zimę zapowiadają”.

Czy w związku ze zbliżającymi się świętami, mają Państwo już pewien zamysł na rodzaj potraw które chcielibyście przygotować na ten szczególny okres. Wiadomo – tradycja musi być i trudno sobie wyobrazić kolację wigilijną ,,wywróconą do góry nogami” w stosunku do naszych tradycji. Bo tak być musi. Powinniśmy pieczołowicie dbać o to, aby to co przekazali nam nasi rodzice i dziadkowie – utrwalić, a następnie przekazać kolejnym pokoleniom. Bo poza aspektem religijnym, to jest w tych świętach piękne i warto o to dbać. Więc dbajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego adwentowego czwartku.

Redakcja