środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Grudzień to miesiąc zawiły – czasem srogi, czasem miły”. Do zimy i świąt coraz bliżej.

,,Grudzień to miesiąc zawiły – czasem srogi, czasem miły”. Do zimy i świąt coraz bliżej.

kocotWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 9 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 12 168!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 088 346  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 21 160 osób! Przybyło: 568 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za porannym oknem mamy pochmurny i chłodny dzionek. W stosunku do tego co mieliśmy jeszcze niedawno ochłodziło się znacznie, ale żadnego zimowego ,,szaleństwa” w tym względzie nie mamy. W dalszej części dnia temperatura nie wiele się zmieni. Tymczasem mamy środę II tygodnia adwentu. Tak, tak. W zastraszającym szybkim tempie zmierzamy do Świąt Bożego Narodzenia.

Zbliża się również zima jako pora roku – ciemności zapadają około godz. 16.00. Taka sytuacja musi mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Mamy prawo mieć doła i wielu z nas go miewa.  Coraz bardziej zbliża się tegoroczna zima, przynajmniej ta w kalendarzu. Nadejdzie w poniedziałek 21 grudnia br., a więc już za 12 dni, czyli za niespełna 2 tygodnie. Jak tam u Państwa idzie w zakresie świątecznych przygotowań? Wszystko jest o’key? Nie pozostawiajmy prac które można dziś wykonać na później, gdyż może nam braknąć i czasu i sił.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 9 grudnia br. – w 78 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 344 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 22 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 78 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.55, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.34 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 6 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

9 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 13 minut i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 minut  i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,, Nigdy nie mów nigdy. Nigdy nie mów zawsze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Grudzień to miesiąc zawiły – czasem srogi, czasem miły”.

Mają Państwo świadomość tego, że przychodzi nam przeżywać najkrótsze dni w roku. Widać to w każdym fragmencie dnia – rano, za dnia i wieczorem. Siłą rzeczy mało mamy słońca w te dni, a przecież ono jest nam potrzebne do dobrego samopoczucia. Stąd też nie dziwmy się, że nasze nastroje bardzo często są wisielcze. Dla pocieszenia podajemy, że już za kilkanaście dni, dnia zacznie nam przybywać, pojawi się więc nadzieja i perspektywa związana z wydłużeniem dnia. Życie z dnia na dzień powinno więc być coraz radośniejsze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej adwentowej środy.

Redakcja