niedziela , 16 Maj 2021
Home » Aktualności » Witamy w wtorkowy poranek. Statystyki nie są najlepsze.

Witamy w wtorkowy poranek. Statystyki nie są najlepsze.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 20 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 9 246!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 704 571  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 62 734 osób! Przybyło: 601 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za oknem mamy w miarę poprawna pogodę. Po porannej gęstej mgle słońce robi wszystko by jednak zaistnieć. Może się uda. A dzionek ma być stosunkowo ciepły. Taka pogoda utrzyma się jeszcze jutro a potem nieco siądzie i tak potrwa niemal kolejny tydzień. Patrząc na pogodowe mapy dopiero wtedy pogoda ma się ugruntować na wyższym wiosennym poziomie. Będzie to na krótko przed długim majowym weekendem.

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do tego by wtedy kiedy się da i tyle ile się tylko da przebywać na dworze. To tak, ku lepszemu samopoczuciu i zdrowotności.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 3 minuty i 44 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 20 kwietnia br. – w 31 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 110 dniem roku, a do jego końca pozostało 255 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 31 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.06, zaś zmierzch około godz.: 20.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.42 zajdzie natomiast o godz. 19.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny, 16 minut i 21 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 3 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

20 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 16 minut i 21 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 3 minuty i 44 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Agnieszka, Czesław, Florencjusz, Florenty, Jagna, Marcelina, Szymon i Teodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dawniej lepiej bywało i trawa lepiej rosła”.

Patrząc na prognozy pogody widzimy, że pogoda niemal do końca kwietnia nie będzie pogodą cudowną jak na wiosnę przystoi. Wiemy, że przyroda i ziemia potrzebują dużego zastrzyku wody, opady są więc ze wszech miar bardzo pożądane i niemal konieczne. Ale przecież mieliśmy mokrą i śnieżną zimę, poza tym wczesna wiosną dosyć wyraźnie popadało. Teraz więc najwyższa pora aby wiosna podarowała nam kilkanaście pięknych, ciepłych i słonecznych dzionków. To tak dla równowagi.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja