niedziela , 16 Maj 2021
Home » Aktualności » Czeka nas chłodniejszy tydzień. W zakresie umieralności na Covid-19 nadal mamy tragedię!

Czeka nas chłodniejszy tydzień. W zakresie umieralności na Covid-19 nadal mamy tragedię!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 21 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 13 926!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 718 493  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 63 473 osób! Przybyło: 740 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Patrząc za poranne okno widzimy jeszcze w miarę poprawną pogodę. To jednak już ostatnie chwile, nadciąga bowiem na nasz rejon znaczace ochłodzenie które potrwa niema tydzień. Załamanie pogody będzie na tyle duże, że możliwe będą kilkustopniowe mrozy i opady śniegu. To dziwne – mamy wiosnę, jednak za oknem już z kilka godzin może być sceneria nie przypominająca tej pory roku. Miejmy nadzieję, że ten chłód minie szybko a potem bezpowrotnie zakróluje już tylko wiosna.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 7 minut i 17 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 21 kwietnia br. – w 32 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 111 dniem roku, a do jego końca pozostały 254 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 32 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +15oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.03, zaś zmierzch około godz.: 20.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.40 zajdzie natomiast o godz. 19.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny, 12 minut i 48 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 3 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

21 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 12 minut i 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 7 minut i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anzelm, Apollina, Apollo, Bartosz, Feliks, Irydiona, Konrad, i Żelisława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bez pracy nie ma życia – to jest dobrze, pięknie i to jest nasz przydział życiowy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień chmurny, a maj z wiatrami, rok żyzny przed nami”.

Nie macie Państwo wrażenia, że bieżące dni mijają nam w jakimś zawrotnym tempie? Jest ku temu powód – wszakże nasze życie pochłonięte jest coraz większą ilością zajęć. Poza tym przebiegła korona również robi swoje. Za 10 dni nadejdzie miesiąc maj. Skoro tak jest, to przed nami ponoć najpiękniejszy okres roku – maj i czerwiec. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że wiosna ma swój urok. To wszystko jest przed nami. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny okres wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego. Ale zanim to nastanie przeżywajmy ostatnią dekadę kwietnia.

I stawiajmy sobie swoje własne rygory kwarantanny, tak by zabezpieczyć siebie i całą swoją rodzinę.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja